Keletkezhet-e olyan (új) adatbázis, mely a korábbi adattemetők mintájára csak a megrendelő személyes igényeit elégíti ki, s mások számára, különösen az adatfeltöltésben érintettek számára nem válik napi munkaeszközzé
A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Balee9 (vitalap | szerkesztései) 2011. január 11., 17:14-kor történt szerkesztése után volt.
Kérdés: Keletkezhet-e olyan (új) adatbázis, mely a korábbi adattemetők mintájára csak a megrendelő személyes igényeit elégíti ki, s mások számára, különösen az adatfeltöltésben érintettek számára nem válik napi munkaeszközzé szerkesztése?
- Válasz: NEM! Az AVIR MCS feladata a jogi keretek adta maximális közhasznúság biztosítása az adatvagyon kialakításakor. Olyan adatbázisnak kell keletkeznie, melyben a feltöltés és a lekérdezés joga és kötelessége az ezt használók számára előre és világosan rendezett. Mindenki magának/magáról gyűjt adatot folyamatosan, s ezért cserébe mások összehasonlításra alkalmas adatát is láthatja (vö. információs szövetkezet). Az egyetemi vezetés pedig értelemszerűen a teljes adatvagyon elemzését és minőségbiztosítását kell, hogy végezze, hiszen a vezetői információs rendszer egy intézmény idegrendszere. Ahogy az önértékelés célja az, hogy maga lássa be az érintett, mit nem tesz szabványosan, kellően magas minőségi szinten, úgy az adatvagyon intézményi hasznosítása is ezt a célt szolgálja: a belső (ön)-auditok rendszerén keresztül… Minden dolgozó elemi érdeke, hogy saját magát és szervezeti egységét folyamatosan értékelje, s a feltárt problémákat folyamatosan orvosolja. Természetesen a komplexitás magas foka miatt a fontosabb adatoktól a kevésbé relevánsak felé csak fokozatosan lehet előrehaladni a konszolidációs folyamatban…