Vita:GM3:011
Néhány javaslat az Ideális szócikk alapján:
A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
Mint ahogy azt a fejezet címe is jelzi, ide arról kell írni, miként is oldotta (volna) meg a szerző ugyanezt a feladatot (mit válaszolt volna ugyanezen kérdésre) ugyanezen adatok alapján, ha sosem találkozik a tantárgy keretében felkínált hasonlóságelemzéssel. Tehát ez a fejezet:
1. nem ejthet egyetlen szót sem arról, mi jött ki a hasonlóságelemzés alapján eredményként 2. időben hamarabb illene, hogy keletkezzen, mint maga a hasonlóságelemzés 3. csak olyan részleteket tartalmazhat, amiről a szócikk többi részében nem lesz egyébként is szó 4. ki kell, hogy fejezze, miért elégedetlen a szerző a jelenlegi legjobb (szakirodalmi, tapasztalati) gyakorlattal 5. ki kell, hogy jelölje az innováció várható irányát, vagyis azt, min kellene tudni változtatni egy jobb megoldással 6. illik, hogy hivatkozzon az XLS-állomány kapcsolódó munkalapjára, cellatartományára 7. ugyanúgy, mint MAJD a hasonlóságelemzés az objektumok egy rangsorát kell, hogy megadja ennek indoklásával együtt
A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)<--OAM méret? Mért pont akkora?
És így tovább az Ideális szócikk alapján minden fejezetben...
V2-VITA
A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése<--"Kombájnok összehasonlítása több tulajdonság figyelembe vételével hagyományos elemzéssel nem lehetséges." EZT NEM ÉRTEM! TOVÁBBI NINCS ARRÓL MÉG MINDIG SZÓ, HOGY A GAZDASÁGI HOGYAN VÁLASZTOTTA VOLNA KI A GÉPET, ÉS MELYIKET VÁLASZTOTTA VOLNA.
A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)<--OAM méret? Mért pont akkora?
Attribútumok (X, Y oszlopok)<--Irányok és azok magyarázata is kellene még.
A feladat által érintett célcsoportok<--"Minden olyan gazdálkodónak, aki érintett abban, hogy a gépparkja fejlesztéséhez a számára a legoptimálisabb vásárolja meg." ELÉG ZAVAROS!
A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság<--PÉNZBENI HASZNOSSÁG?
Az eredmények értelmezése<--A TÉNY VALAMINT A BECSLÉS ÉRTÉKÉT IS FEL KELLENE TÜNTETNI.
V3-VITA
Attribútumok (X, Y oszlopok)<--Az árhoz nem szükséges irányt rendelni.
Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)<--Van némi zavar az értelmezésnél, mivel a leírtak a solver eredményeit adják vissza, viszont a szövegben ez online coco néven van, tehát át kellene írni, valamint szükséges mind a kettő elemzés (solver, online coco) értelmezése.