Utazási irodák e-turizmus

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Pitlik (vitalap | szerkesztései) 2011. július 4., 08:26-kor történt szerkesztése után volt.

Hallgató:

Cím: Utazási irodák vs. e-turizmus

Hallgató:

Szakdolgozatomban szeretném megvizsgálni az utazási irodák és az e-turizmus kapcsolatát. Mivel utazási irodában dolgozom, meg tudtam figyelni, hogy az utasok milyen módon foglalják le útjaikat. A bizonyítandó hipotézisem az lenne, hogy bár a jövő az interneté, azaz ez esetben az e-turizmusé, azonban ez nem zárja ki azt, hogy ne lenne továbbra is szükség az utazási irodákra. Az egyik indok, a szaktudás, tapasztalat, amellyel egy iroda dolgozói rendelkeznek. Nem egyszer tapasztaltuk, hogy a vendég mikor maga foglalta le online az útját, problémákba ütközött utazása során. Ez esetben például senkihez sem tud fordulni panaszával, mivel őt terheli minden felelősség. Ha az utazási iroda egy modern, utasok által is kezelhető, átlátható weboldallal rendelkezik, akkor online utazási irodává válhat, azaz az utasnak sokkal kényelmesebb lesz ilyen módon lefoglalni az útját, azonban így még van segítsége az iroda felől. Kutatásomat kérdőívre adott válaszok kielemzésére is szeretném alapozni.

Oktató:

A következő feladat a bizonyításhoz szükséges adatvagyon feltárása. Ehhez azonban először természetesen! nem kérdőívezni kell, hanem el kell képzelni, milyen adatok megléte esetén, milyen számítási lépésekkel mit lehet bizonyítani... Még ezután sem az adatgyűjtés következik. Hanem az, hogy az elvárt adatok "léteztethetőségét", keletkeztethetőségét felmérjük. S ha létezhetnek az adatok: AKKOR valós adatok nélkül, vagyis quasi véletlen számok alapján el kell végezni az elemzést. Ha a véletlenszerű számokból (amik éppenséggel be is jöhetnek egy kérdőívezés során) tudjuk, mikor, mit szabad mondani... már csak a valós adatokra lesz szükség...