TEHETSEG
Tartalomjegyzék [elrejtés]
Tartalomjegyzék
- 1 Vezetői összefoglaló
- 2 Forrás
- 3 A tervezett alkalmazás/megoldás címe
- 4 A feladat előtörténete
- 5 A feladat megoldásának jelenlegi helyzete (best practice) és ennek értékelése/kritikája
- 6 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
- 7 A feladat által érintett célcsoportok
- 8 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
- 9 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
- 10 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
- 11 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
- 12 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
- 13 Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba
- 14 Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok
Vezetői összefoglaló
A Coco elemzés használatával perszonalizált képet kaphatunk a tehetségkutatók nézőközönségére vonatkozóan. Fontosnak tartom, hogy a TV csatornák, és műsorkészítők megfelelően tudják közönségük igényét felmérni, és szolgálni. A hasonlóságelemzés segítségével láthatjuk, hogy a vizsgált alanyok egymáshoz képest milyen eltéréseket mutatnak tehetségkutatók nézése során, valamint demográfiai adataikat is vizsgálva kialakíthatunk egy olyan célcsoportot, akik leginkább a tehetségkutató műsorok nézői. Igényeiket felmérve, további innovációs folyamatok lehetségesek, melyekkel megújítják a tehetségkutatókat, egyedivé, „egyénivé” téve azokat.
A TV csatornák, ha újabb tehetségkutató műsort szeretnének bevezetni, mindenképp hasznos számukra az elemzésem. Természetesen ebből további elemzések is születhetnek. Fontos még megjegyeznem, hogy ugyanakkor, kiemelhetjük azokat, akik a legkevésbé fogékonyak a tehetségkutatók nézésére, és az ő igényekre is specializálódhatunk. Ezzel elsősorban nem a nézőközönség megtartását, hanem bővítését érhetjük el. Hiszen várhatóan azok is néznék az adott tehetségkutatót, akik eddig nem igen mutattak ezekre érdeklődést.
Forrás
A tervezett alkalmazás/megoldás címe
Ki a legideálisabb televíziónéző - a tehetségkutató műsorok tekintetben-, a hasonlóságelemzés módszerének alkalmazásával?
A feladat előtörténete
Személyes kötődés
Szakértői javaslatok
Feladatomban arra keresem a választ, hogy kik azok, akik a legideálisabbnak mondhatóak, a tehetségkutató műsorok nézettségét illetően. Felmerülhet a kérdés, vajon milyen célcsoportoknak az igényeihez lehet és kell is, igazítani ezeket a tehetségkutató műsorokat. Feladatomat, a szakdolgozatom kérdőívéhez igazítom, ahol különböző korú, élethelyzetű embereket kérdeztem meg tévénézési, valamint tehetségkutató nézési szokásaikról. Hogy ez kinek lehet fontos? Az adott televízió csatornák műsorkészítőinek, hogy milyen jellegű tehetségkutató show műsorokat készítsenek. Esetleg, egy újfajta tehetségkutató műsor létrejöttét is ösztönzi, az eddigi típusok mellett. A legfőbb probléma a meglévő tehetségkutatókkal hogy sablonosak. Mind egymásra épülnek és több szériát is láthatunk egy-egy tehetségkutatóból. A The Voiceról, ( TV2-n futott tehetségkutató ) úgy gondolom egy érdekes újítást hozott. Ezt a vonalat mindenképpen követni kell. Elemzésem nem ad új ötleteket, de megmutatja, kiknek az igényeit kell legfőképpen vizsgálni. E mellett pedig egy képet ad társadalmunkról, abból a szempontból, hogy kik azok, akik leginkább nézik ezeket a műsorokat.