Vita:SOROZATOK
Vezetői összefoglaló
A COCO elemzés gyors, és pontos, könnyen átlátható, így a szervezetek dolgozói és vezetői is könnyen átláthatják az eredményeket.
Az itt leírt szócikk leginkább egy használati utasítás a forrásban megjelölt eredményekhez, valamint egy levezetés, hogy miként jutottam ezekre az eredményekre.
A szócikkből kiderül, hogy a COCO elemzés, miért hasznosabb a Best Practice elemzésnél.
A sorozatok függőség okozása, és negatív hatása napjainkban egy igen fontos probléma. Ezért az általam megnevezett cégek, szervezetek vezetőinek, ez az elemzés kulcsfontosságú lehet, a jövő médiájának szabályozásában, alakításában, valamint a társadalom sorozatokra való reakciójának megismerésében.
<--már csak a pontos kérdés és a kapott válasz hiányzik a vezetők felé szóló rövid üzenetből... <-- a módszer magasztalása dicséretes, de a vezetők sok esetben inkább az operatív döntéseket akarják átérezni: - ki mikor hol miért mit kell tennie? ehhez mire van szüksége? ki a felelős, mi a határidő? stb. - a módszer magasztalása akkor maga az üzenet, ha az volt a kérdés alapvetően, vajon milyen módszerrel lehet választ kapni egy kérdésre, s nem az, mi a válasz maga...
cím?
<-- a cím az cím és minden más kommentárnak a helyét a többi fejezetben kell megkeresni
Az összes személy adatait így leírva, kiemeltem volna azokat a tulajdonságokat, amik arra irányulnak, hogy az illető a „veszélyeztettek” közé tartozik. Ezzel megtalálnám azokat az embereket, akik függőségre alkalmasak. Velük pedig mélyinterjút készítenék, melyet a szakdolgozatomban használnék fel. Ezzel a megoldással persze nem találnék pontos sorrendet az alanyaim között, így több mélyinterjút kell készítenem majd a következőekben.
Az objektumok nem sorrendbe kerülnének, hanem sokkal inkább halmazokba. Ez alapján:
1. halmaz: veszélyeztetettek 2. halmaz: nem fenyegetettek.
<--az itt felsejlő lépéseket végre is kell hajtani, melynek eredményei alapján a konkrét objektumok besorolásra fognak kerülni a két halmaz valamelyikébe... Ezen részeredmények nélkül nincs mit összevetni majd a tananyag szerinti megoldás részleteivel...
Vezetői összefoglaló (2. javítási kör)
A kérdés, melyre a választ kerestem az volt, kik fenyegetettek, veszélyeztetettek a sorozatok által. Ennek legalapvetőbb megjelenése a sorozatfüggőség kialakulása. Az eredmények pontnál látható, ennek részletes ismertetése.
<--a vezetői összefoglaló esetén a "főnök" nem kíván lapozgatni, hanem az eredmények rövid, döntés-orientáló értelmezésére kíváncsi...
Ehhez mire van szükség? A média vezetőinek szembesítésére a sorozatok káros hatásaival.
<--a sorozatok káros hatásának mibenléte nem tárgya jelen elemzésnek, de erről (formális lábjegyzetek híján) egy megjegyzések jellegű fejezetben minden fontos részlet megadható: hogyan lehet feltárni magukat a káros hatásokat? miben állnak ezek?
Vezetői összefoglaló (3. javítási kör)
Elemzésem során arra az eredményre jutottam, hogy az általam vizsgált 18 objektum, azaz 18 személy, különböző mértékben ugyan, de veszélyeztetett a sorozatok által, függőség is kialakulhat bennük. Ez a minta rámutat arra, hogy a vezetőknek döntést kell hozniuk azzal kapcsolatban, hogy változtatnak-e a kialakult társadalmi problémán, vagy sem.
<--Valóban azt sugallják az xls-ben látható színkódok, hogy mindenki veszélyben van? Mit várunk el a vezetőtől? Milyen döntést? Kinek az esetében milyen döntést? (pl. nem lenne elég csak a piros cella kapcsán félreverni a harangot?, ill. a sötétzöld cellák igényelnek érdemi beavatkozást?)
Vezetői összefoglaló (4. javítási kör)
Elemzésem során arra az eredményre jutottam, hogy az általam vizsgált 18 objektum, azaz 18 személy, különböző mértékben ugyan, de veszélyeztetett a sorozatok által,
<--ha mindenki veszélyeztetett, s a színkódok zöld rétege a veszélyt jelzi, akkor az az egy szem piros kód nem tekinthető példaértékűnek, aki nincs veszélyben?
A "mit kell tenni a vezetőknek" rétegben:
- a kockázati index rétegei közül melyik a legnagyobb hatású általában? vagyis a nemek, a korosztályok, a sorozat típusa, stb. kapcsán kellene általában prevenciós szinten beavatkozni "azonnal"?
- mit tanácsolna a legzöldebbnek: miből vegyen vissza leginkább, ha személyes tanácsra vágyik az adott veszélyben lévő egyéniség?
- mit tanácsolna a legpirosabbnak: mit ne tegyen meg, ha továbbra is példakép akar maradni?