Feladatterv:Szemerey Bertalan

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Szemereyberci (vitalap | szerkesztései) 2007. március 30., 18:22-kor történt szerkesztése után volt. (A válaszokat befolyásoló tényezők)

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Különböző terepjárók összehasonlítása ár-értékarányú hasonlóságelemzés segítségével, azoknak a vadászoknak vagy vadász társaságoknak a számára akik új gépjárművet szeretnének vásárolni.

A feladat előtörténete

Magyarországon a vadászturizmus rohamos fejlősédnek indult. Mivel családom érintett a vadászatban, ezért többször szembesült a környezetem azzal a problémával, hogy vadásztársaságok és hobbi vadászok nem tudtak dönteni, amikor a gépjármű állományukat kellett fejleszteni, hogy mibe fektessék a pénzüket.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A probléma megoldására az xy weblapon találtam meg a választ, ahol kifejezetten terepjárókra specializálódott értékeléseket lehet olvasni. Az itt leírt adatokat kiegészítve, és specifikusan a nehéz terepre alkalmas gépjárműveket válogattam ki, és hasonlítom össze az én megítélésem szerinti legfontasabb aspektusok szerint. Pl.: hasmagasság, nyomaték

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Az adott témában az adatgyűjtés online weboldalról történt. Ez a forrás tartalmazza a feladathoz szükséges összes adatot (nyomaték, terepjáró képesség, első ill. hátsó terepszög...). A hiányzó adatokat a márkák honlapjai tartalmazzák. Az offline forrásokat meg különböző újságokból gyűjtöttem össze.

A feladat által érintett célcsoportok

Gépjárműbe beruházni kívánó, vadásztatással foglalkozó cégek és hobbi vadász magánszemélyek.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

Mindazon cégek, társulatok és magánszemélyek időt, energiát és ezáltal pénzt spórolhatnak. Azonkívül tájékozódhatnak, hogy márka milyen minőségű terméket kínál milyen áron.

A válaszokat befolyásoló tényezők

1, Ár (Ft) 2, Nyomaték (Nm) 3, első terepszög (fok) 4, hátsó terepszög (fok) 5, Hasmagasság (cm) 6, Garancia (Hónap)

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

Kommentárok

A feladat megoldásához potenciálisan szükséges IT-kompetenciák