2007:Notebook2

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Kutiv (vitalap | szerkesztései) 2007. november 20., 22:26-kor történt szerkesztése után volt. (A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG))

Forrás

XLS

Leírás helyett: open office version!

A feladat címe

A 200.000 Ft értékhatért nem meghaladó notebookok ár/teljesítmény összehasonlítása, elemzése

A feladat előtörténete

Az őszre terveztem egy notebook vásárlását. Mivel egy notebookot nagyon sok technikai paraméter jellemez, ezért a döntés meglehetősen nehéz. Ezért 2007 szeptember huszadikán ellátogattam a www.notebook.hu weboldalra és az ott található kétszázezer forintot nem meghaladó notebookok adatainak alapján elkészítettem egy adatbázist amit később elemeztem.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A www.notebook.hu weboldalon hét notebook felelt meg az alap feltételemnek ami az volt, hogy ne haladja meg az áruk a kétszázezer forintot. Kiválasztottam a számomra legfontosabb attribútumokat és elkészítettem az ADAT táblázatot.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Adataim forrása online forrás, ahol az adatok nyilvánosak, bárki által szabadon megnézhetőek hozzáférhetőek. Az adatok a 2007 szeptember huszadikai állapotot tükrözik. Fontosnak tartom még itt megjegyezni, hogy a notebookok közül mindegyik rendelkezik WLAN kártyával és DVD íróval, így ezeket a paramétereket az elemzésen során figyelmen kívül hagytam. Valamint arra is ügyeltem, hogy ne legyen fizetős operációs rendszer a gépeken mert az torzíthat a gépek árán és számomra az operációs rendszer megléte irreleváns.

A vizsgált kombinatorikai tér mérete:

Az objektumok száma: 7 Az attributumok száma: 8 A rangsorszámok mérete: 7^8 azaz 5764801

A feladat által érintett célcsoportok

Célcsoportnak a hozzám hasonló átlagos felhasználókat tekintem, akiknek fontos, hogy a pénzükért a lehető legtöbbet kapják. A notebookok teljesítménye elegendő a szokásos irodai és multimédiás alkalmazások futtatására.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

Két hasonló témájú munkát találtam a wikipediában: https://miau.gau.hu/mediawiki/index.php/2007:Notebooks2 https://miau.gau.hu/mediawiki/index.php/2007:notebook