Vita:Adatvagyon-gazdalkodás96

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Dudás Melinda (vitalap | szerkesztései) 2009. január 9., 12:07-kor történt szerkesztése után volt.

Kommunikációs rendszerek és hálózatok

Vizsgafeladat: Bármilyen dokumentum jegyzetté formálása Word-ben. Kulcsszavak,szakkifejezések, jelzők kiemelése, és a kiemelések megindoklása, illetve értelmezése lábjegyzet formájában. Szükség esetén példák készítése, melyek a Wikiben szerkesztendő. Kép, hiperhivatkozás, ugrópont, animáció beillesztése. Aki ezek elkészítését, beillesztését könnyen végzik, és tisztában vannak a követelményrendszerrel, illetve a feladat elkészítésének lépéseivel azok valószínűleg megfelelnek a vizsgán. Ha valakinek fogalma sincs mit kell csinálni, illetve már az alapoknál elakad= elégtelen Ha tudja mit kell csinálni,eltudja kezdeni a feladatot, de vannak hiányosságai= 2-3 Ha önállóan, segítség nélkül megtud csinálni egy korrekt jegyzetet, a fent említett követelmények alapján= 4-5

Hibák: Helytelen kiemelések, lábjegyzetek hiánya, illetve ha valaki azt sem tudja, hogy kell lábjegyzetet beszúrni. Nem ismeri fel a kulcsszavakat, jelzőket, fontosabb kifejezéseket, illetve nem tud értelmes magyarázatot adni a lábjegyzetben. A szöveg értelmezését, pontosabb megértését segítő ábrák, képek beillesztése mindenképpen hasznos. http://miau.gau.hu/miau/121/hr_jegyzet_v2.doc Ábra beillesztése mindenképpen szükséges egy jegyzetbe: - ha a mondanivaló alátámasztásához, mindenképpen szükséges az ábra. - ha az ábra központi szerepet játszik, és az utána következő szövegrész az ábra leírása, értelmezése.(pl. modell) A példában szereplő kép: - a képen látható vezetési tudásmegosztás modellje, halmazokkal jól mutatja, hogy az egyes munkakörök közül melyeknek van közös részük, illetve a halmazok elnevezései a kép alatt részletezve vannak. - a körök színei lehetnének egyszínű feketék, mivel semmiféle indoklást nem látunk a színek értelmezésére. - a "team eredő" elnevezésű vonal színe ezzel ellentétben lehetne erősebb színezetű mivel így szinte alig észrevehető. - a háttérben látható nagy nyíl jelenléte igazából értelmetlen. - összességében ez az ábra teljes mértékben megfelelt volna fekete-fehér színekben is. http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://diakvallalkozas.ktk.nyme.hu/INFOMAN/ssadm215.gif&imgrefurl=http://diakvallalkozas.ktk.nyme.hu/INFOMAN/ssadm_2.html&usg=__R-10QpvdjA2YhEQXhD5teRPajSQ=&h=382&w=553&sz=7&hl=hu&start=27&um=1&tbnid=kJBa0YwMRVQCGM:&tbnh=92&tbnw=133&prev=/images%3Fq%3Djegyzet%2B%25C3%25A1br%25C3%25A1val%26start%3D18%26ndsp%3D18%26um%3D1%26hl%3Dhu%26sa%3DN - Ebben az esetben nem túl jó választás a szürke szín, hiszen sokat ront a láthatóságán. - Ha nem szükséges szöveget beleírni a halmazokba, akkor felesleges ilyen nagy tereket szabadon hagyni. - ha szürke a háttér akkor nem túl értelmes fekete, pici betűkkel írni, mert nagyon nehezen olvasható. - Mivel leírás nem található utána ezért célszerűbb lenne beleírni a halmazokba a szükséges információt. - Nem derül ki, hogy a négyzetek nagysága bír-e valamilyen jelentősséggel.