KMT2:repules

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Doncsics (vitalap | szerkesztései) 2010. szeptember 2., 19:23-kor történt szerkesztése után volt. (A válaszokat befolyásoló tényezők)

Forrás

[1]

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Melyik légitársaságot válassza a cég?

A feladat előtörténete

Eddig a Malév-val volt leszerződve a cég, ami hamarosan (a hónap végén) lejár. Felül kell vizsgálni, hogy melyik légitársaság a legkedvezőbb a cég számára ár/érték arányában.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Abbban esetbe, ha sosem találkoztam volna a tananyaggal (hasonlóság elemzés), akkor az alábbi válallati kom hogy an és miéret véálaszot légitársaságorv a céges utask lebvonyolításásra


"Tisztelt Munkavállalók!

Tájékoztatöm Önöket, hogy a hónap végével lejár a szerződésünk a Malév-val. A folyamatos uatasszállítás (BUD-AMS-BUD) érdekében -megnézve a többi légitársaság jegyárait-, úgy döntöttem, hogy a legolcsóbbat, (még mindíg) a Malév-ot választottam.

Újabb egy éves szerződést írok alá a Malév-val.

Jó utazást eredményes munkát kívánok: Szabó Donát"

Értékelés: Tekintettel arra, hogy a cég megjelenése fontos, többszempontú vizsgálat szükséges. Az egy szempont szerinti vizsgálat ebben az esetben nem megfelelő/ nem elegendő. A vállalat éves kerete biztosítja az eddigi szükséges anyagi háttért. Ennek értelmében, többszempontú vizsgálat szükséges.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A légitársaságok versenyeztetése különböző feltételek szerint. Budapest Amsterdam közötti "direct" útvonalat 5 légitársaság repüli. (Malév, CSA, KLM, Swiss, Lufthansa) Az átszállással közlekedő légitársaságok a repült idejük miatt nem kerültek a vizsgálati tanulmány alá.

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megoldása többrétegű átfogó eredményt hozott. A jobb megjelenés mindenki számára fontos. A cég belső és külső megjelenése pozitívan emelkedik. A munkavállalók örömmel jönnek dolgozni, élvezik az új légitársaság kényelmi színvonalát. A vezetőség is észrevette, hogy a dolgozók munkakedve, a "belső légkör" megváltozott, gördülékenyebb munkavégzés és bizalmasabb munkaviszonyt tudnak folytatni a beosztottakkal.


A cég többszörösen nyert ezzel a váltással, mivel összefüggés volt az dolgozók munkamorálja a repülés során elszenvedett kényelmetlenségek között. A problémát átérezve, törekedtem arra, hogy a mérési pontokat úgy választottam meg, hogy azok a két fél főbb szempontjait vizsgálja felül. A szakszervez bevonásával és a menedzsmenttel való egyeztetés során közösen alakítottuk ki.

A menedzsment felkért, hogy a következő projektet a partnereink vezetőinek üdültetését közösen vizsgáljuk felül.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

ár érték

nem csak az hanem a szolg

A válaszokat befolyásoló tényezők

attribumok

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

A vizsgálat során többrétegű átfogó háttérelemzésekkel kibővített, tanulmányt végeztem. A nyertes légitársaságot a belső kommunikáció során az alábbiak szerint tettem közzé.


Tisztelt Munkavállalók!

Tájékoztatom Önöket, hogy a Malév-val kötött szerződésünk a hónap végével lejár. Tekintettel arra, hogy ez egy régi szerződés volt, aktualizálni kell az ár/érték arányt. A adatok begyűjtését (jegyárat/szolgáltatást) és értékelését elvégeztem.


Értesítem Önöket, hogy az eddigi “megszokott” légitársaságot (MALÉV) leváltom és a Lufthansa-val kötöm meg a következő évi szerződést.


A nyertes légitársaság a Lufthansa, pontos biztos indulási időt, fedélzeten kényelmesebb utazást, gyorsabb poggyászkezelést biztosít számunkra. A cég számára fontos a dolgozó, mint vállalati képviselő megjelenése, amibe beletartozik, hogy melyik légitársasággal repül. A partnercégek visszajelzése szerint a változtatással magabiztosabb kiegyensúlyozottabb és nagymértékben színvonalasabb előadást fognak tudni tartani.


A menedzsment döntése alapján az éves keretet háttér számítás nemzetközi összehasonlítás elég egy ember mert ezt csinálják mások is.

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok