Mosogépek

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Marcsi7 (vitalap | szerkesztései) 2010. december 21., 09:53-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)

Forrás

[1]

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

85 000 Ft alatti, elöltöltős Gorenje mosógépek összevetése legfontosabb jellemzőik alapján

A feladat előtörténete

A tartós műszaki cikkek vásárlása minden háztartásban igen komoly feladat. A legtöbb esetben komoly tervezés és utánajárás előz meg a vásárlást, mivel egy ilyen döntés évekre szól, másrészt pedig tetemes összegeket kérnek el egy-egy háztartási gépnél. Egy-egy áruházi séta után azonban joggal merülhet fel bennünk a kérdés: megéri-e megvenni a drágábbat? Tud-e annyival többet, mint amennyivel többe kerül?

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Az internet segítségével összeválogattam a 85.000 Ft alatti áron kapható Gorenje mosógépeket, és összehasonlítottam őket a centrifuga hatékonysága, a centrifuga maximális fordulatszáma, a töltősúly, a vízfogyasztás és az ár alapján. Mosógépvásárláskor természetesen még számos faktor szerepet játszhat a döntéshozatalban, mint például a mosógép mérete, a zajszint, az energiafogyasztási kategória, valamint természetesen a márka. A mosógép mérete egy olyan szubjektív kategória, ami sajnos nem skálázható. Egyesek minél kisebb mosógépet keresnek, míg másoknak a keskenység számít, ezért ezt az attribútumot nem vizsgáltam. Hasonló a helyzet az energiafogyasztási kategóriával, mivel a jelenleg kapható új mosógépek szinte kivétel nélkül A kategóriásak. Amennyiben használt, régi mosógépek is szerepelnének a listán, természetesen ez az attribútum is fontosabb szerephez jutna. Márkákat tekintve igen széles a kínálat jelenleg Magyarországon, azonban az egyes gyártók nem feltétlenül szeretnek minden információt megosztani a vásárlókkal. Ilyen szempontból a legtökéletesebb honlap a Gorenje-é volt, ahol az egyes technikai információk mellett a mosógépek árát is feltüntették.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet