Funyiro traktorok osszehasonlitasa

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Glázer Éva (vitalap | szerkesztései) 2011. január 10., 23:39-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)

Forrás

[1]

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Fűnyíró traktorok összehasonlítása

A feladat előtörténete

Magyarország legtöbb településén problémát okoz a gyomnövények irtása. A gyomnövények több fajtája az emberek egészségére is kártékony hatású: allergiás és egyéb megbetegedéseket okozhatnak. Kisebb családi gazdaságoknál, nagyobb területű kerttel rendelkező háztartásoknál, vagy kisebb-nagyobb parkokat fenntartó önkormányzatoknál, civil – és egyéb szervezeteknél fejtörést okozhat a terület esztétikus karbantartása. Az úgynevezett önjáró fűnyírókkal és fűkaszákkal ellentétben áthidaló megoldást jelentett a fűnyíró traktorok megjelenése, hiszen ez esetben nem szükséges az emberi erőforrások nehéz fizikai munkával való terhelése. A területek fűmentesítését esetlegesen egy nő vagy idősebb személy is könnyedén elvégezheti.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A gyomok elburjánzása településünkön is problémákat okoz. A terület nagyobb kiterjedése miatt nem célszerű alapfunkciós, (kézi erővel mozgatott) fűnyíró gépeket használni. A fűnyíró traktorral történő gyomok kiterjedésének csökkentése tűnik a legracionálisabb döntésnek, viszont nemcsak a márka/név alapján, hanem teljesítmény szerinti döntést priorizálnánk, melyre a jelenlegi tudásunk szerint az egyetlen módszer a kapcsolatfelvétel az értékesítő munkatársakkal, akiknek racionális döntésére kell hagyatkoznunk. A jelenlegi kimutatásunk (XLSx fájl) solver munkalapjának I oszlopában megtekinthető a teljesítmény-ár százalékos eltérése, mellyel pontosabb képet kaphatunk a beruházásunkkal kapcsolatban.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet