Vita:Lakáshitelek

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Pitlik (vitalap | szerkesztései) 2011. május 23., 08:35-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „> Y (törlesztő részlet) akkor csökken, ha a THM is csökken, egyenes arányosság áll fenn, iránya 0. OK, ebben egyetértünk...(hiszen a THM és a törlesztő ré...”)

(eltér) ← Régebbi változat | legfrissebb változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

> Y (törlesztő részlet) akkor csökken, ha a THM is csökken, egyenes arányosság áll fenn, iránya 0. OK, ebben egyetértünk...(hiszen a THM és a törlesztő részlet szinte egymás szinonimái) > Y (törlesztő részlet) akkor csökken, ha kezdeti költség is csökken, egyenes arányosság áll fenn, iránya 0. Ez már érdekesebb: - ha én lennék a bankár és valaki előre sokat befizet (vö. autó-finanszírozás, akkor értelemszerűnek tűnik, hogy a havi részlet kisebb... - vagy még sem így lenne?

> Y (törlesztő részlet) akkor kedvezőbb, ha finanszírozási érték magas, fordított arányosság áll fenn, iránya 1. OK, ebben egyetértünk...(hiszen a magasabb "fedezet" = kisebb kockázat = kisebb törlesztő részlet...) > Y (törlesztő részlet) akkor csökken, ha kapcsolódó számlacsomag díja is alacsony, ezért egyenes arányosság áll fenn, iránya 0. ezt egyáltalán nem értem: - a számlacsomag díja (szerintem) mindentől független kellene, hogy legyen... - vagy ha egy rátukmált? számlacsomag értéke magas, akkor a törlesztőrészlet éppen lehetne már kisebb is... - vagy ha a törlesztőrészlet magas, akkor "ajándékként" lehet olcsóbb számlacsomaggal "kecsegtetni" az ügyfelelt... > Y (törlesztő részlet) akkor alacsonyabb, ha kamatperiódus gyakori, vagyis egyenes arányosság áll fenn, iránya 0. A mondat helyes, de az IRÁNY = 1, hiszen minél gyakoribb, annál kisebb!