Siker szimulator

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Jkv7 (vitalap | szerkesztései) 2013. május 12., 13:44-kor történt szerkesztése után volt. (Személyes érintettség)

Forrás

alapdokumentum

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Az egyes promóciós mixek sikerre gyakorolt várható hatásának becslése (a stratégia tervezés támogatása céljából a téves erőforrás allokációk minimalizálása érdekében)

A feladat előtörténete

Személyes érintettség

Az alapdiplomámat is a Szent István Egyetemen szereztem és az ehhez szükséges szakdolgozatomat a Tibi csoki marketingkommunikációjából írtam. A mesterképzésen is ezt a diplomadolgozat témát folytatom, így esett a választásom a Tibi csoki által használt gyes promóciós mixek sikerre gyakorolt várható hatásának becslésére. Az általam elkészített feladat nem csak a megírandó diplomadolgozatomhoz lehet nagy segítség, hanem érdeklődési körömbe is beleillik.

Továbbá, ahhoz, hogy egy vállalkozás értékesíteni tudja a termékeit, és emellett elegendő információt tudjon szolgáltatni a fogyasztóknak a vásárlási döntésük meghozatalához, meg kell teremteni a cég és a vevő közötti kommunikáció kereteit. Ha egy vállalkozás megelégszik azzal, hogy a termékeit kiteszi a polcra, és várja, hogy a fogyasztó maga találjon rájuk, nem számíthat sikerre. Ahhoz, hogy kapcsolatot lehessen teremteni az elérni kívánt célcsoporttal, a marketingkommunikáció eszközeit kell segítségül hívni. Még abban az esetben is, ha egy termék történetesen piacképes, a termék sikere a promóciós eszközök alkalmazásától és hatékonyságától függ. Ezért úgy gondolom, hogy a feladatom a Tibi csoki illetve azon marketing stratégák segítségére is lehet, akik erőforrás allokációkat tervezik meg.

Szakirodalmi beágyazottság

......................

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A marketing munka hátterében úgy a marketing mixre mint ezek hatására rendelkezésre állnak bizonylatok. Az eset időbeli (térbeli) definíciója nem triviálisan illeszkedik a bizonylatok adataihoz. Az egyes költség elemek (bizonylatok) hozzárendelés a mix elemekhez nem triviális.

Objektumok (sorok)

A 2012-es évet 10 aktív kampány hónapnak élte meg a cég, továbbá beletettem még egy 0. esetet is, amely során nem alkalmaz egy marketingkommunikációs eszközt sem a cég.

Attribútumok (X, Y oszlopok)

Az általam felsorolt marketingkommunikációs eszközök kimerítik a promóciós mixet (ATL és BTL eszközök).

  • Televíziós reklám: A közmédiával kötött szerződések volumene (millió Ft), illetőleg a teljes marketing mixen betöltött aránya (%) az eset által kijelölt időszakban//Minél magasabb a televíziós reklám aránya a marketing mixen belül, annál nagyobb sikert várunk el.
  • Rádiós reklám
  • Közösségi média
  • Közületi reklámok
  • Vásárlásösztönzés
  • Vásárláshelyi reklám
  • Támogatás
  • Személyes eladás
  • PR

A feladat által érintett célcsoportok

A feladatom által érintett célcsoport azon marketing stratégák és operatív marketing elemzők, akik erőforrás allokációkat menedzselnek, és hasznos lehet nekik a téves erőforrás allokációk elkerüléséhez.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet