Szerkesztővita:Jkv1

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Jkv1 (vitalap | szerkesztései) 2013. május 18., 13:38-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „'''Szócikk''' '''Forrás''' [http://miau.gau.hu/oktatas/2013tavasz/onkomm/onkomm_tantargyak.xlsx XLS] A kommunikáció szakos tárgyak online kommunikációjának össz…”)

(eltér) ← Régebbi változat | legfrissebb változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Szócikk

Forrás XLS

A kommunikáció szakos tárgyak online kommunikációjának összehasonlítási kísérlete Helyzetértékelés, mérhető, megfigyelhető, mértékegység megadása,jelenlegi helyzet becslése

A tervezett alkalmazás/megoldás címe Milyen hatással lesz az egyes tantárgyak online kommunikációjára az általam készített elemzés.

A feladat előtörténete A tantárgy neve, aminek keretein belül végzem ezt a vizsgálatot, online kommunikáció, így a téma ötletét is egy személyes konzultáció adta a félév folyamán. Az óra jegyzőkönyvét én vezettem, így kellő motivációt kaptam a témaválasztáshoz. Hallgatóként rajtam is múlik, hogy megfelelő minőségű kapcsolat alakuljon ki az oktatók és a hallgatók között. Ez az én érdekem. Ez a mi érdekünk.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Ki kell emelnem, hogy a feladatnál nem az összes kommunikáció szakos tantárgyat vesszük górcső alá, ami megkérdőjelezi a vizsgálatunk eredményességét. Azok a tárgyak kerültek be a "kalapba", amik az aznapi konzultáción résztvevő hallgatók kedvencei, tehát ez egy bizonyos szűrőt is ad. Tíz szempont alapján értékelem az a tantárgyak online kommunikációját. A potenciális probléma a következő: elég objektívek-e a mérőszámok amiket alkalmazok? Befolyásolja az értékelésemet a személyes meggyőződésem az egyes tárgyakról? Kellő alapossággal keresek egyes dolgokra, vagy lehetne pontosabb eredményt is kapni? A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Mivel a témám a tantárgyak online kommunikációjának összehasonlítása, ezért evidens, hogy a kutatási területem az internet. Ezen belül elsősorban a google.com keresőoldal adatait használom fel (találatok sorrendje), a[www.szie.elearning.hu a SZIE e-learning felületét], és a neptunban megtalálható tantárgyi adatokat. Figyelembe kell vennünk azt is, hogy az elearning és a neptun zárt rendszer, tehát az ott szerzett adatok egy idegen (pl. egy kommunikáció szakos tárgyak iránt érdeklődő) számára elvileg elérhetetlenek.

Objektumok (sorok) Vizuális kommunikáció, esztétika Üzleti kommunikáció Biztonság és védelem kultúrája Nemzetközi tárgyalástechnika Sajtóműfajok Nemzetközi kommunikáció Szociometria Kapcsolatszervezés, lobbi Szociológia Társadalom- és politikaelmélet Általános pszichológia Rendezvényszervezés Személyes hatékonyság fejlesztése Filozófia és kultúrtörténet

Attribútumok (X, Y oszlopok)

Az X oszlopaiban a különböző szempontok, melyek fontosak lehetnek, a tantárgyak online kommunikációjának szempontjából: 1. Egyszerű elérhetőség "A" 2. Egyszerű elérhetőség "B" 3. Honlap 4. A honlapon fellelhető információk mennyisége 5.Kapcsolódó fórumok 6. A tárgyfelelős online profiljának mérhetősége 7. Naprakész 8. Példatár 9. Jegyzőkönyvezés 10. Jegyzet elérhetősége. Ezeket a szempontokat a konzultáción közösen állítottuk össze a jelenlévő csoporttársaimmal. Az Y oszlopban rangsoroltam a tárgyakat, ami alapján a Vizuális kommunikáció, esztétika tárgy kapta a legjobb helyezést.

A feladat által érintett célcsoportok

Hallgatók Hallgatói önkormányzat Oktatók Tárgyfelelősök Tanszék Akkreditációs bizottság Más egyetemek

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A célom, hogy az általam vizsgált kommunikáció szakos tárgyak közül megtaláljam azt a tárgyat aminek a legkielégítőbb az online kommunikációs tevékenysége. Ez a módszer alkalmas lehet arra, hogy tantárgyakat ne csak önmagukhoz képest vizsgáljuk, hanem egymáshoz viszonyítva is.

Ahhoz, hogy a 14 vizsgált tárgyról az attribútumoknak megfelelő információt gyűjtsek, sok időt kellett a monitor előtt ülöm, körülbelül 4 órát. Ha azt veszem alapul, hogy hostessként diákmunkabérként 650 Ft-ot kapok óránként,akkor ezért a kutatásért 2600 Ft körüli összeget kérhetnék el. Mivel az internet mint szolgáltatás adott, tehát kifizetem a szolgáltatás díját akkor is, ha nem végzek ilyen munkát, ezért ennek nincs plusz költsége. A keresőoldal használata ingyenes, ahogy az elearning is a neptun szolgáltatása is a SZIE hallgatóinak. (Ingyenesnek tekintem, ha nem veszem figyelembe a félévente 165 ezer forintnyi költségtérítést.)

Az egyetem szempontjából milyen hasznosság keletkezhet a feladat szempontjából?

Ha figyelmet, időt és pénzt invesztálnak a tantárgyak online kommunikációjának fejlesztésébe, és ez megfelelő visszhangot kap, az hosszútávon csak pozitív lehet. Manapság minden egyes hallgatóért küzdenek a felsőoktatási intézmények, így nagyon fontos, hogy minél több pozitívum "terjedjen el" a SZIE-ről, lehetne ez az elsők egyike.