Mobile computing

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Magyar József (vitalap | szerkesztései) 2005. december 6., 23:53-kor történt szerkesztése után volt. (Történeti modul)

Angol megnevezés: ...

Történeti modul

  • 1999 "Az Internet növekedésével és a számítógépes hálózatok fejlődésével az elosztott programrendszerekkel szemben támasztott igények is megnőttek. Az ezzel kapcsolatos tervezési kihívásokra különböző megoldásokat javasolnak, melyek egyike a mobil számítás (mobile computing), vagy más néven mobil kód(mobile code)." [[1]]

Ontológiai modul

  • ...

Ellentmondások és vitatott kijelentések modulja

Definíciós modul

  • Hozzáférés-mobilitás:
    • A távoli hozzáférést speciálisan arra tervezték, hogy kielégítsék a számítógép hordozhatóságának igényét. Az IDC tanácsadó cég egy felmérése alapján a felhasználók által létfontosságúnak tartott információk 80%-a merevlemezen található. A mágneslemezek és egyéb adathordozók korlátozzák azokat, akik nagyobb fájlokat mozgatnak. Mivel a számítógépen lévő összes elem használatát engedélyezi, a távoli hozzáférés minden távoli felhasználó számára megoldást jelenthet. Az összes teendő csupán egy távoli számítógép elérése, melyen az azon lévő elemeket úgy használhatja, mintha a számítógép előtt ülne. A képernyőn megjelenik a távoli számítógép munkaasztala, ami után elérhetővé válnak a merevlemezen lévő fájlok és szoftverek. Használhatja az egeret, billentyűzetet, műveleteket hajthat végre, szoftvert tölthet le és megnyithat vagy módosíthat egy állományt. Ez a két számítógép közötti közvetlen kapcsolat specializált szoftveren alapul. A két számítógépet ugyanazzal a szoftverrel kell ellátni, és természetesen be kell kapcsolni a gépeket. Ha nincsenek helyi hálózattal összekötve, a kapcsolat az interneten keresztül jön létre. Amint a szoftver telepítésre kerül a munkaállomásokra, a felhasználók az IP számukkal azonosítják az elérni kívánt számítógépeket. A kapcsolat létrehozásához megadnak egy bejelentkezési nevet és egy jelszót.
  • Távoli hozzáférés:
    • Napjainkban már nem csak a nagyvállalatok igénylik ezt a technológiát. Például MP3 vagy JPG fájlok tárolása vagy elektronikus levélben való elküldése igen komplikált feladat lehet. Ugyanez igaz azokra az állományokra is, ahol kompatibilitási problémák lépnek fel-így például Macintosh vagy szoftverspecifikus dokumentumok esetén. Bosszantó egy gondosan megszerkesztett Power Point prezentációt tönkretenni eltérő szoftververzió használata miatt. A távoli hozzáférés az operációs rendszertől és az alkalmazás verziójától függetlenül, az összes fájl megnyitását lehetővé teszi.
    • Az egyik legjobban fejlődő alkalmazási terület a távközlési és mobil iparág. A távoli hozzáférés lehetővé teszi, hogy az informatikai szakemberek a munkahelyükről oldhassák meg a felmerülő problémákat. Az egyes szoftverekben meglévő „hangos párbeszéd” és „grafikus követés” lehetőségeknek köszönhetően útmutatást tudnak adni. A szoftverek leltározása és frissítése szintén elvégezhető távolról.
    • A távoli kapcsolat biztonságos:
      • Mert a távoli hozzáférés nem jelenti azt, hogy a számítógép minden hacker számára nyitva áll; a kapcsolat két olyan számítógép között jön létre, amelyek kiválasztása és védelme jelszóval történik. Bizonyos szoftverek megengedik az átküldött adatok titkosítását is. A felhasználó továbbá korlátozhatja a kapcsolatot bizonyos IP címekre és kizárhat másokat.

Tesztkérdések modul

  • ...

Ajánlott irodalmak modulja

  • ...