Értékesítés

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Bedomarianna (vitalap | szerkesztései) 2005. november 12., 14:10-kor történt szerkesztése után volt. (Történeti modul)

Angol megnevezés: ...

Történeti modul

  • ...

„Yankee vándor”

(kb. 1780) sok könyvben romantikussá színezett „Yankee vándor”egyike volt az első kiskereskedőknek a posztkoloniális Amerikában. Habár ő egy lóhúzta kocsiról tevékenykedett egy álló helyzet helyett azt vásárolta és adta el, amit a határ mentén élő emberek igényeltek és segítették a nyugat felé történő vándorlást. Edényeket és serpenyőket vitt, pamutvászont, fémzárat, szabadalmaztatott, gyógyszereket és sok más cikket közvetlenül a végső fogyasztónak- a telepeseknek. Ebben a tevékenységében problémák merültek fel a fogyasztói elégedettség terén, a fogyasztók nagy várakozással fogadták a következő vándor gyakran hónapokkal későbbi megjelenését. A „Yankee vándor” egy bizonyos értelemben az AVON, a Fuller Brush és AMWAY képviselője volt ebben az időben. Sok „Yankee vándor” megfáradva a veszélytől, amivel útjaik során szembe kellett nézniük végülis letelepedett és állandó vegyes kereskedést nyitott.

Vegyeskereskedések és a gyarmati cserekereskedelmi állomások

(kb. 1850) Knott Berry farmja a Buena Parkban, Californiában egy tökéletes példáját idézi meg az eredeti vegyeskerskedéseknek. Egy látogatás mutatná a nagyhasú kemencét az üzlet közepén, a régi típusú cukorkásbödönöket a lószerszám falidíszeket úgy mint a kekszes és savanyúságos hordókat. Könnyen meg lehet érteni miért voltak az ilyen boltok települési központok. A hívogató pletykás légkör máig fennmaradt. Lassan, ahogy a települések kibővültek és, ahogy az életszínvonal emelkedett (újabb, kielégítésre váró fogyasztói igényeket létrehozva) néhány vegyeskereskedés a manapság is ismertekhez sok mindenben hasonló áruházakká nőtte ki magát.


Korai áruházak

(kb. 1880) egy áruház az értékesítést osztályokra bontja szét (kozmetikai szerek, gyermekruházat, bútor) a fogyasztó kényelme érdekében. Ennek a korai kiskereskedelmi trendnek a hatása ma még látványosabb, mint valaha. A korai áruház prototípusa lett a később következőknek. Nagyon sok sztenderd az ügyfélszolgálatban, a szervezeti formában, hitelezésben és promóciós technikákban már évekkel korábban keletkezett és még a mai napig olyan célt jelentenek, amit sok kiskereskedő szeretne elérni.

Óriás kiskereskedelmi láncok

(kb.1900) amíg az áruházak, mint a kiskereskedelem császárai uralkodtak óriás vegyes kereskedőlánc bukkant fel- néha üzletekkel, települések százaival a legtöbb, vagy az összes államban a korai 1900-as évekre a Sears a Roeback és Company már messze azon az úton járt, hogy a világ legnagyobb kiskereskedelmi szervezetévé váljon. J. C. Penny a csúcsnak számító 1700-as boltszám felé törekedett F.W. Woolworth vállalat és sokan mások élvezték a hatalmas növekedést. Ezek az óriások napjainkban is főszerepet játszanak a kiskereskedelmi szektorban.

Szupermarketek

(kb. 1920) bár a Great Atlantic and Pacific Tea Company (A&P) 1859-ben nyitott üzletet, az élelmiszer kereskedelmi láncok igazi hatása az amerikai szintéren nem volt érezhető egészen az 1920-as évekig. A szupermarketek olyan dinamikusan és gyorsan növekedtek, hogy azzal fenyegettek, hogy a kis fűszereseket kiszorítják a piacról. A kis fűszeresek szembeszálltak habár ezt úgy tették, hogy szövetkezeti csoportokban szerveződtek. 1973-ban a láncok- néha három vagy több üzlet, máskor tizenegy vagy több üzletből állónak határozták meg- az élelmiszer eladás közel 50%-át végezte.

Diszkontáruház

(kb.1940) közvetlenül a második világháború előtt és után néhány vállalkozó szellemű kiskereskedő haszonbérlethez jutott, öreg, elhagyatott raktárépületekben, ahol bútort és más drága cikkeket lényegesen alacsonyabb áron kezdtek kínálni. Ezek a kiskereskedők úgy reklámozták magukat, hogy az alacsonyabb árak elérését az olyan fenntartási költségeket, mint a díszes épületek, kézbesítés, hitel és más áruházak által ajánlott szolgáltatások kiküszöbölték. Ez jelentős hatással volt a piacra, nagyon sok diszkontáruház jövedelmező és növekszik manapság, azonban már jobban hasonlítanak az áruházakhoz, mint korábban.

Modern tervezett bevásárló központok

(kb. 1960) a kiskereskedelem fejlődése és forradalma 200 éves történetének nagy részében a fogyasztók a belvárosba jártak vásárolni. Ma a külvárosi bevásárló központok szükségtelenné teszik a hasonló kirándulásokat. A legtöbb településen az ilyen központok könnyű hozzáférést tesznek lehetővé számos bolthoz, melyek kiegészítve egymást lehetővé teszik az egy megállós bevásárlást. Az uralkodó a körülkerített területi központ. Ezek a központok általában a települések között helyezkednek el így nagyobb területről tudja magához vonzani a vásárlókat.

Minőségi értékesítés: boltnélküli és szolgáltatás kiskereskedelem (kb. 1970-1980) minőségi tevékenységek nagyon divatos és luxuskereskedelem jött divatba; a vállat egyesülések felgyorsultak (ma már több cég üzletel az USA- ban); több a postai megrendelés, a házon belüli értékesítés; tért hódít a telemarketing; a szolgáltatás értékesítés (megfoghatatlan tevékenységek) megnőtt.

        1997: Az értékesítés a nyersanyagforrásoknál kezdődik.ezeket az anyagokat a termékek előállítójához szállítják,aki készáruvá alakítja őket.Az áru a nagykereskedőhöz, a kiskereskedőhöz, majd a végső vásárlóhoz, a fogyasztóhoz kerül.Ez az értékesítési csatorna -az eseményeknek és anyagmozgatásnak a nyersanyagtól az utolsó vásárlásig tartó teljes láncolata. 


Előrejelzés

Hogy fog kinézni a kiskereskedelem a 21. században? Amilyen dinamikus volt az értékesítés fejlődése az elmúlt években több szakember is számos változást jósol a jövőben. A verseny egyre intenzívebb, az életvitel tovább változik csak egy dolgot lehet biztosan előrejelezni, hogy a belépő értékeítők most a változás külső részére helyezik a hangsúlyt.

Ontológiai modul

  • ...

Ellentmondások és vitatott kijelentések modulja

  • ...

Definíciós modul

  • ...

Tesztkérdések modul

  • ...

Ajánlott irodalmak modulja

  • ...