Feladatterv:Távmunka

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Balage (vitalap | szerkesztései) 2007. március 25., 21:06-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat által érintett célcsoportok)

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Néhány napjainkban piacra került laptop adatainak összehasonlítása hasonlóságelemzés segítségével

A feladat előtörténete

Manapság nem egyszerü eligazodnunk a szinte naponta frissülö és új termékeket bemutató informatika terén. Ezen téma egy kiragadott területén, mégpedig a laptopok "piacán" szeretém megkönnyíteni a tájékozódást a harmadik személy számára. Azért választottam e témát, mert magam is kerültem már hasonló döntési helyzetbe saját laptopom vásárlása kapcsán.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Egy notebookok értékesítésével foglalkozó weboldalról ragadtam ki hat darab laptopot, és ezeket hasonlytottam össze legfontosabb paramétereik alapján (teljesítmény, ár). Sokak szerint nem érdemes hordozható számítógépet vásárolni, mert teljesítmény-ár arányuk jóval kedvezötlenebb az asztali gépekéhez képest. Ám ha nagyobb figyelmet fordítunk arra a tényre, hogy valójában mire is szeretnénk használni gépünket, tájékoztatást kaphatunk, hogy a laptop-piacon is akadnak kecsegtetö ajánlatok.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Az adatokat egy világhálón közzétett notebookok értékesítésével foglalkozó webáruház, a laptop.hu[1] oldaláról ragadtam ki hat darab laptopot, melyek között néhány esetben jelentös különbséget találhatunk, tehát igyekeztem változatos adatösszességet alkotni.

A feladat által érintett célcsoportok

A személyes igény kialakítása során a hordozható számítógépet vásárolni kívánók játszanak szerepet. Ezen belül hasznos tájékoztatás lehet munkavállalók, munkáltatók és akár szórakozás céljából vásárlók számára egyaránt.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

Kommentárok

A feladat megoldásához potenciálisan szükséges IT-kompetenciák