Feladatterv:Távmunka

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Balage (vitalap | szerkesztései) 2007. április 1., 14:08-kor történt szerkesztése után volt. (A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG))

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Távmunkát végezni kívánó személyeknek való segítségnyújtás a legjobb ár-teljesítmény arányú notebook vásárlásához hasonlóságelemzés-módszer segítségével.

A feladat előtörténete

Egy személy világhálón közzétett 2005. október 7.-ei cikke szerint egyre nagyobb méreteket ölt az otthoni munkavégzés a távmunka keretében. Így mindenki saját lakókörnyezetében végezhet fizikailag nem megerőltető szellemi tevékenységet számítógépe segítségével. Ezen felül ha nootbookra ruház be, bárhol végezheti munkáját, még akkor is ha nem tartózkodik otthon, asztali gépe közvetlen közelében.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

P.K. szerint „A távmunka: új munkavégzési forma, amelynek során a dolgozó nem (vagy nem csak meghatározott időpontokban) jár be korábbi hagyományos munkahelyére, nem ingázik rendszeresen lakóhelye és a munkaadó telephelye között, hanem az általa elvégzett munka utazik a korszerű technika és kommunikáció révén”. Kritika: támogatom P.K. gondolatmenetét, ugyanis nem kényszerülünk rá, hogy egy irodahelységben üljünk egész munkaidő alatt a monitor előtt. W.A. szerint azonban a távmunka hátránya az „Izoláció, társadalmi kapcsolatok leépülése”. Kritika: ismét helyt adok ezen felvetésnek, ugyanis az ember-ember kapcsolat meglétének hiánya torzíthatja a személyes kapcsolatok meglétét, bár az irodán kívül töltött munka közbe iktatott „szabadidő” erre tökéletesen alkalmas.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

http://www.laptop.hu <- Tapasztalatok: az adatok nem védettek, ugyanis a világhálón mindenki számára elérhetőek. Nem merültek fel problémák az adatgyűjtés során. Az összes termék közül kiszűrésre kerültek azon notebookok, melyek a vizsgált probléma adatvagyonához ideálisak, tehát nem tartalmaznak szükségtelen, illetve szükségtelenül nagy „teljesítményű” hardvereszközöket (processzor, memória, merevlemez-kapacitás, kijelző-méret alapján vizsgálva). Összegezve csak azon termékeket vizsgáltam, melyek teljesítménye irodai alkalmazások (szövegszerkesztés, táblázatkezelés…) futtatásához elégségesek.

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

Kommentárok