Feladatterv:LCD Monitorok

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Bogyo (vitalap | szerkesztései) 2007. március 29., 15:28-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat előtörténete)

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

19"-os monitorok vizsgálata. Illetve a digitális kamerák összehasonlítása

A feladat előtörténete

Társammal, Péter Gáborral szerettünk volna az informatika területén maradni, és itt vizsgálódni, hiszen ezen a téren nagyon sokféle műszaki cikkel találkozhatunk. Számítógépünk egyik legfontosabb, nélkülözhetetlen alkotóeleme a monitor. Sok, ennél jóval bonyolultabb alkatrésze van gépünknek, melyek nagyobb szakértelmet, hozzáértést kívánnak, gondolnánk. Azonban ha igazán górcső alá vesszük a monitorokat, igen érdekes, talán soha nem hallott talajdonságaikkal ismerkedhetünk meg. A CRT, azaz katódsugárcsöves technológia már a múlté. Nincsenek már sorozatgyártásban, lassan a raktárkészletek is kifogynak és a boltok polcain egyeduralkodó lesz az LCD, azaz folyadékkristályos kijelző. Eddig a 17"-os méret volt a legtöbbek álltal keresett, de lassan a 19"-osak lesznek a népszerűbbek. Mi, éppen ezért 5 különböző gyártó 19"-os monitorának vizsgálatára vállalkoztunk. Monitorokról bővebb információt a wikin belül a Tft-technologiak alatt találhatunk.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A feladatunkban sikerült rátalálnunk 5, egyedi tulajdonsággal rendelkező monitorra, melyben segítségül szolgált a Prohardver honlapja. [1] [2]

Munkánk során a Microsoft Excel táblázatkezőt használjuk, melyben többféleképp is feldolgozzuk az egyedek tulajdonságaira vonatkozó adatokat.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Az adott témában az adatgyűjtés egy, megbízható helyről történt. A Prohardver évek óta a hardverek egyik legkiválóbb hazai gyűjtőhelye, ahol friss hírekkel és rengetek hardveres teszttel várják a látogatókat. [3]

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

Kommentárok