Feladatterv:Túró rudi

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Nagy (vitalap | szerkesztései) 2007. április 1., 17:58-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Túró rúdik összehasonlítása, tulajdonságaik és áraik alapján hasonlóságelemzéssel, figyelemmel egy új termék piaci bevezetésére is

A feladat előtörténete

Magyarországon az egyik legkedveltebb édesség a túró rúdi. Ezzel a termékkel főleg a fiatalabb korosztály lett megcélozva. Ez az egyébként magyar találmány az elmúlt évek során különböző formában, ízben és elnevezéssel jelentős karriert futott be. A termék mennyiségi növekedését nem követte mindig kórszerűségre való törekvés. Gyakorlatilag minden túró rúdi tartósítószerrel készül, hol ott egyre nagyobb az igény a tartósítószer nélküli termékekre. Ezt megváltoztatva hamarosan piacra kerül egy olyan túró rúdi, amely tartósítószert nem tartalmaz, de ezzel együtt 30 napig eltartható. Mivel az új termék gyártásában családi érdekeltségek is vannak, így közvetlenül a feltalálótól tudtam információt szerezni.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A választási lehetőség segítése:

- figyelem felhívás a túró rúdikban található tartósítószerekről, - választási lehetőség biztosítása a vásárlók számára, - a tartósítószert nem tartalmazó termékek nagyobb mértékű reklámozása.

Mint azt a bevezetőben már jeleztem, Magyarországon az egyik legnépszerűbb édesség a túró rúdi illetve annak különböző vállfajai. Az utóbbi időben örvendetesen megnőtt azok száma, akik a megvásárolt termékeknél az összetételt is figyelembe veszik, főleg a tartósítószerek tekintetében. Ebben néha a sajtóban is partnerre találnak. Nagyon sok termék neve forog közszájon. Amelyekben jelentős mennyiségű a tartósítószerek aránya. Ugyanakkor érdekes módon pontosan a főleg gyermekeknek készült túró rúdi esetében ez a tény kevésbé van „reklámozva”. Egy új túró rúdi termék megjelenésével már ezen a téren is lesz választási lehetőség, erre szeretnénk felhívni a fogyasztók figyelmét.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

Kommentárok

A feladat megoldásához potenciálisan szükséges IT-kompetenciák