Feladatterv:Ökrös Balázs

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Baláz$ (vitalap | szerkesztései) 2007. április 1., 22:57-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság)

Digitális fényképezők közötti tudásbeli és árbeli összefüggések elemzése.

A mai világban már a modern ember digitális fényképezőt használ! Sokkal szebb képeket csinál és számítógépre is fel lehet vinni ezeket.

A www.arukereso.hu honlapon kínált digitális fényképezők árát veszem alapul. Nem mindegyik fényképező ér annyit a tudásához képest, mint amennyiért árulják. És vannak olyanok amelyek az árához képest nagy tudással rendelkezik.

Az adatgyűjtésem erről a két helyről történt: www.arukereso.hu és www.mediamarkt.hu

Meglehetősen részletes adatok találhatók az interneten, valamint a digitális fényképező értékesítő is, mint szakértő rendkívül készséges, segítőkész volt. Ezáltal adatvagyonom kielégítő. Azt mondhatom, hogy adatgyűjtésem során semmilyen problémába nem ütköztem. Az általam megfigyelt készülékeket szakértőm ajánlotta, mivelhogy ezek jelenleg a legnépszerűbb, legyakrabban keresett fényképezők ( Sony,Canon,Nikon,Kodak,Samsung )

A kereskedőket céloztam meg, mint célcsoport. Így a digitális fényképező értékesítés során ők, vagyis az eladók játszanak szerepet.

Egy megállapodás akkor tekinthető stabilnak, ha az eredményként kialakuló árrés alapján,és ezen árak mellett több terméket tudnék eladni, mint a kereskedő. A döntés helyességét utólag úgy lehetne visszaellenőrizni, ha egy másik kereskedő elfogadná tanácsadásom, és a munkám alapján preferált árakat venné alapul. Egy másik ellenőrzési lehetőség, egy mobiltelefon-kereskedés indítása a munkám során meghatározott árak alapján. Ha a következő megfigyelt hónapban az utóbbi kettő kereskedésben a bevétel nagyobb a megfigyelt termékekre nézve, mint a feladatom elkészítése során segítségemre lévő értékesítőnél, a döntésem helyesnek, stabilnak tekinthető.

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

Kommentárok

A feladat megoldásához potenciálisan szükséges IT-kompetenciák