2007:Fényképezőgépek2

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen PeterEva (vitalap | szerkesztései) 2007. november 12., 22:19-kor történt szerkesztése után volt. (A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG))

A feladat címe

XLS Digitális fényképezőgépek összehasonlító elemzése az ár és a teljesítmény alapján, - segítségül azoknak a vásárlóknak, akik szeretnének a közeljövőben digitális fényképezőt vásárolni.

A feladat előtörténete

Napjainkban egyre inkább természetessé válik a családok, a vállalkozások, a fotósok számára, hogy hagyományos tükörreflexes fényképezőgépeiket lecseréljék digitális fényképezőgépre. A számítástechnika elterjedésével a családokban egyre több a számítógép, és megjelent a digitális formában rögzített képek iránti igény is. A vállalati szférában,a fotóművészetben munkaeszközként használják egyre többen, és ami legnagyobb előnye a hagyományos fotókkal szemben, hogy elektronikus formában a letöltés után szinte azonnal továbbítani lehet azokat. Ezek nem olcsó gépek, ezért nem mindegy hogy azért az árért, amit elkérnek értük, milyen tulajdonságokkal rendelkeznek. A családunk a vásárlás előtt egy szubjektív rangsort állított fel, ami alapján kívánja kiválasztani a leginkább megfelelő fényképezőgépet.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Az összehasonlítás alapjául szolgáló adatokat, online forrásból gyűjtöttem. Olyan márkákat választottam ki, amik számomra a vásárláskor szóba jöhetnek, mint lehetőség. A választás a Sony, a Samsung, a HP Photosmart, az Olympus és a Panasonic márkára esett. A számomra fontos paramétereket rendeltem hozzá a kiválasztott termékekhez. A lépcsők és az értékek meghatározásával próbáltam eldönteni, hogy melyik az, amelyiket érdemes megvásárolni a család számára.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Az alapadatokat az internetről töltöttem le, ami mindenki számára elérhető. Időt, és fáradságot lehet megtakarítani azzal, hogy nem kell az üzleteket járni és összehasonlítani a műszaki jellemzőket, és a hozzátartozó árakat. Azoknak a vásárlóknak nyújt segítséget a feladat megoldásom, akik azokat a márkájú termékeket részesítik előnyben, amelyikre az én választásom esett, és nem elsődleges kritérium precíziós jellemző és a termék súlya.

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok