2007:Zenei szépség

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Feher david (vitalap | szerkesztései) 2008. január 24., 16:13-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság)

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Kísérlet a zenei szépség matematikai megfogalmazására

A feladat előtörténete

A Szent István Egyetemen Informatika óra keretében az feladat ötlött fel bennünk, hogy vajon a az örökzöl rockslágerek illetve a műpop dalok közötti matematikai nyelven leírható különbség el vezet-e oda, hogy saját zeneszámgenerátort tudjunk létrehozni.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Jelenleg főként a ritmusokból és alaphangi Hertz számokból indultunk ki. Sajnos úgy tűnik ez messze nem elég. Szükség lenne további olyan adatokra, amelyek a harmóniák összefűzése és azok közti kapcsolatokat fedné fel. Ugye az alapprobléma ott kezdődik, hogy már az egyes hangok is lehetnek végtelen tizedes törtek. (A zene titka)

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat nagyon széles rétegeket érinthet. Ha valóban lehet örökzöld zeneszámot generálni tegyük fel néhány ezer futtatásból, amit egy számítógép percek alatt lefuttathat, akkor egy igen hasznos eszközt tekinthetnénk magunk előtt.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

Gondoljunk csak bele, ha mondjuk valaki otthon meditációs, illetve elektronikus zenét szeretne szerkesztni, "csak egy gombnyomás" - mondhatnánk. Kiadói szempontból rengeteg pénzt lehetne megspórolni a zeneszerzési költségeken, hiszen egy speciálisan erre a célra kiképzett csapat napok alatt varázsolhatna egy albumot a megfelelő paraméterekkel. Persze a piacon már így is hatalmas a kínálat, kérdés, hogy vajon jól járnánk-e ezzel a "gyorsgyártási" metódussal.

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

A választott (számszerűsíthető) jellemzők helyett jórészt (vö. zaj) új zenei leíró statisztikákat kell keresni.

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet