BA3:TELEFONOK

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Farkas Izabella (vitalap | szerkesztései) 2008. szeptember 27., 00:25-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Egy elektronikai cég gyártósorainak összehasonlítása a vizsgált sorok, ár és termék előállítás alapján.

A feladat előtörténete

A vállalkozás, amelyről elemzésem készült a híradástechnikai gyártás, szórakoztató elektronika ágazatba tartozik a végzett tevékenysége alapján. Mivel szakdolgozati címemnek a Termelésmenedzsment módszereinek vállalati alkalmazását és értékelését választottam, fontosnak tartottam megismerkedni a vállalat fő profiljával. Magyarország egyik legdinamikusabban fejlődő vállalata, merevlemezes MP3 lejátszókat készít autósok számára. Budapesti székhelyű, két telephelyet üzemeltet, 100-150 dolgozót foglalkoztat. Az MP3-as lejátszók előállításához használt alapanyagok 80%-át külföldi szállítók biztosítják. Megrendelőinek 90%-a külföldi, éves bevétele eléri a több milliárd forintot.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Először a gyártósorokat vizsgáltam meg, amelyek segítségemre voltak abban, hogy megtudjam a sorokon milyen termékeket állít elő. Miután megismertem a termékeket kiválasztottam egy sort, amelyiket véleményem szerint érdemes lenne továbbfejleszteni. Mivel a vállalat vevőinek nagyrésze külföldi cégek - többek között a Volkswagen és az Audi - így feltételeztem, hogy a minőség nagyon fontos. Eme feltételezésemet bizonyítja az is, hogy a Europes 500 díj 145. helyét is elnyerte, ami a legjobb magyar céget jelenti (forrás: a vállakozás HR menedzsre). Mivel viágszínvonalú terméket gyárt (forrás: Nógrád Megyei Hírlap), nemcsak az egyedi márkanevet, hanem a minőséget is meg kell fizetnni!

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet