(Piacvezető digitális fényképezőgépek összehasonlításának elemzése)

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Baranykriszti (vitalap | szerkesztései) 2008. október 4., 12:04-kor történt szerkesztése után volt. (Előtörténet)

ÖNTAPADÓK

Forrás

http://miau.gau.hu/nappalos/2008osz/kg4/bk.xls

A feladat címe

A következő vizsgálat közepes testű kutyák számára a legmegfelelőbb takarmány kiválasztására irányul,

vizsgált tápféleségek kifejezetten közepes testű kutyák részére lettek kifejlesztve

Előtörténet

Fontos számomra, a kutyám táplálása és egészségének kondiciójának a megőrzése. Ezért különböző tápértékek összehasonlításával végeztem el a feladatot. Mert tudni szeretném, hogy mely táp tipus amelynek az összevtevői a leghasznosabbak.

Hasznosság

Az elemzés végén választ kapunk -az adott portfólió esetében- az alapanyagköltség, a hozzáadott érték, a fel nem osztott költség, a rendelési mennyiség és az egységár viszonyára, ezek fontosságára és érzékenységére a nyereségességre vonatkoztatva.

Módszer

1.lépés: Meglevő adatbázis 2.lépés: PIVOT kimutatás előállítása ellenőrzés céljából 3.lépés: Primer adattábla 4.lépés: Rangsor kialakítása SORSZÁM függvény segítségével 5.lépés: COCO tábla, amely FKERES függvénnyel hivatkozik a Lépcsők táblára 6.lépés: SOLVER beállítása: célcella minél kisebb értéket vegyen fel; korlátozó tényező: egy adott lépcsőfok nem lehet nagyobb a felette levőnél 7.lépés: SOLVER futtatása 8.lépés: Eredményértékelés valós és becsült ár különbségével SZORZATÖSSZEG és HA függvény segítségével 9.lépés : Kiegészítő számítások elvégzése ÁTLAG és SZÓRÁS függvénnyel 10.lépés : Szemléltető diagrammok

Az eredmények értelmezése

A legfontosabb az árbevétel növelése. Az árbevétel az egységár és a mennyiség szorzata, tehát a kisebb mennyiségeknél az egységár növelése a cél. Ahol ez nem lehetséges törekedni kell a minél nagyobb példányszámok gyártására. Fontos még a hozzáadott érték növelése is. A hozzáadott érték növekedésével az alapanyaghányad csökken. Nő a műveleti rész. A piac a bonyolultabb technológiák alkalmazását egy relative magasabb árral jutalmazza. A nyereségre gyakorolt hatás tekintetében a hozzá adott érték a legérzékenyebb. A műveletek számának növekedésével a gyártási paraméterek is bizonytalanabbá válnak, ezért a termelési folyamatok standardizálása elsődleges feladat.

Ajánlás

Rendelési mennyiség növelése. Egységár növelése. Hozzáadott érték növelése.

A KG4 képzés keretében születő, a szakdolgozatokhoz színvonalas elemzési modult kínáló önálló feladatok elkészítésének menete:


Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

ÖNTAPADÓ TERMÉKCSOPORT NYERESÉGSZINT ELEMZÉS

A feladat előtörténete

Egy termékcsoport controlling adatai drámai paramétereket mutattak a nyereség tekintetében. Magától értetődött a kérdés, hogy -az egyértelmű egységár emelésen túl- mely tényezők hatnak leginkább a profitra?

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Gyártási

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

Az elemzés végén választ kapunk -az adott portfólió esetében- az alapanyagköltség, a hozzáadott érték, a fel nem osztott költség, a rendelési mennyiség és az egységár viszonyára, ezek fontosságára és érzékenységére a nyereségességre vonatkoztatva.

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet