BA3:Hitelrendezés

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Istv.papp (vitalap | szerkesztései) 2008. december 8., 18:55-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)

számvitel

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Milyen kritériumok megfelelése esetén jogosult Ön jelenlegi folyószámla hitelkeretét áthozni az Unicredit bankhoz?

A feladat előtörténete

Napjainkban felmerülő váratlan kiadásokat kevesen tudják hitel vagy kölcsön nélkül teljesíteni. Egyik legegyszerűbb választás a folyószámla hitelkeret igénybe vétele. Azonban nem mindegy, hogy melyik banknál milyen feltételekkel teszik ezt. Újabban az Unicredit Bank kínál olyan lehetőséget, hogy a már meglévő folyószámla hitelkeretet átviheti hozzájuk. Így jött létre a "hitelkeret-hordozás", melynek szigorú feltételei vannak és véleményem szerint általános kérdésekben a feltételek nem mindig érthetőek. A számla megnyitását követően azonnal lehetősége van arra, hogy a meglévő hitelkeretével azonos összegű hitelkeretet igényeljen az UniCredit Banknál.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Az igénylő a legtöbb esetben bizonytalan, vagy nem rendelkezik elegendő információval ahhoz, hogy jogosult-e a kerethordozásra vagy sem. Információszerzére számtalan lehetőség nyílik. Lehet interneten, személyesen bármely bankfiókban, vagy telefonon az ügyfélszolgálaton keresztül. Ezek közül bármelyik mód sok időt és rengeteg energiát igényel, s ezek után sem biztos, hogy sikerül megértenünk a feltételeket. Felmérést végeztem elsősorban az ismerőseim és csoporttársaim között, hogy mennyire elegendő csak az interneten fellelhető dokumentum alapján dönteniük (ez kerül a legkevesebb időbe, kb. 25-30 perc), illetve megérteniük az ott olvasottakat; esetleges további kérdésükre találtak-e választ. A válaszok kiértékelése után a legtöbb esetben a megkérdezettek döntő többsége egyáltalán nem volt biztos abban, hogy Ő jogosult a szolgáltatást igénybe venni. Ekkor kerestem fel egy bankfiókban dolgozó ismerősömet.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet