SZR:kifizetés

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Noemi88 (vitalap | szerkesztései) 2008. december 9., 00:15-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)

log. rendszerek

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Fizet e Önnek az Allianz Biztosító az adott esetben?

A feladat előtörténete

Ma már szinte minden családban van legalább egy személyautó, s gyakran fordulhatnak elő balesetek, műszaki hibák miatt kialakult károsulások, lopások. Ilyen esetben a biztosítóknál hosszú várakozás után tudjuk meg, hogy biztosítónk fizet e károsulásunk után vagy nem. A felesleges várakozás kiküszöbölésére jött létre ez a rendszer, mely a szükséges kérdések megválaszolása után megadja a választ arra, hogy számíthatunk e kártérítésre az Allianz Biztosítótól vagy sem.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Az Allianz Biztosító ügyfelei gyakran bizonytalanok abban a kérdésben, hogy fizet-e nekik kártérítést személygépkocsijukra a biztosító adott esetben. Erre internet és a biztosító ügyfélszolgálatának segítségével, nagy idő ráfordítással kaphatják meg a választ. A biztosító telefonon vagy személyesen történő felkeresése időbeli és anyagi veszteségeket von maga után. Felmérést végeztem, melyben olyan emberek tapasztalatai után tájékozódtam, akiknek a közelmúltban károsodott a személygépkocsijuk. Átlagosan 2 órát vett tőlük igénybe mire megtudták, hogy fizet-e nekik az Allianz Biztosító. Szakértői rendszerem elkészítéséhez az ügyintézőktől kapott információimat valamint az interneten található forrásokat használtam fel.

Forrás: https://www.allianzdirect.hu/adss-userApp-hu/termekleiras6.html http://www.allianz.hu/sw31_allianz_internet/online/szerzodesi_felt.html https://www.allianzdirect.hu/adss-userApp-hu/cms/hu/docs/GFB_kiegeszito_assistance_biztositas.pdf

Ennek a rendszernek a használatával az Allianz Biztosító ügyfelei perceken belül, néhány egyszerű kérdés megválaszolásával megtudhatják, hogy számíthatnak-e kártérítésre.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet