BA3:hitelkartya
Tartalomjegyzék
- 1 Forrás
- 2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe
- 3 A feladat előtörténete
- 4 A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
- 5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
- 6 A feladat által érintett célcsoportok
- 7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
- 8 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
- 9 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
- 10 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
- 11 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
- 12 Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba
- 13 Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok
Forrás
A tervezett alkalmazás/megoldás címe
Melyik hitelkártyát igényeljem meg az ár-teljesítmény szempontjából?
A feladat előtörténete
Én egy piacvezető banknál hitelkártyát értékesítek. Sok esetben hallottam az ügyfelektől, hogy mielőtt döntene, összehasonlítja a másik hitelkártyájával, vagy a másik ajánlattal, amit más banktól kapott. Valószínűleg nem a piacon lévő összes hitelkártyát hasonlítják össze a potenciális ügyfelek mikor választanak. Kíváncsi voltam, hogy jól döntenek-e az ügyfelek, pontosabban, hogy a piacon jelenleg melyik kártyát lenne érdemes megigényelni. Valamint, hogy az én általam értékesített kártya nem nyújt kevesebbet, mint amennyit kér érte a bank.
A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
Jelenleg az interneten találhatunk különböző táblázatokat, ahol néhány, a hitelkártyához kapcsolódó díjakat szedtek össze. (Például: [1]). Olyan oldal is található, ahol bejelölhetjük a különböző termékeket és a végén generál nekünk egy exel táblázatot, de így is csak a kondíciós listákban szereplő adatokat szedi egy helyre, az összehasonlítást nekünk kell megcsinálni, és a végén dönteni.[2] Ezért lehet hasznos egy olyan rendszer, ami elvégzi az összehasonlítást.
A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
Az adatokat az interneten található kondíciós listákból kerestem ki. Előfordult, hogy egy-egy banknál volt olyan attribútum ami nem szerepelt a listán.
Objektumok (sorok)
A különböző bankok termékei, ebben az esetben hat bank tizenkét hitelkártyája. Azért ezek a kártyák, mert nem szükséges folyószámlát nyitni a hitelkártya igényléshez, és ezek mind dombornyomott MasterCard típusú kártyák.
Cib Bank Gold hitelkártya; Cib Bank Standard hitelkártya; CitiBank Arany hitelkártya (gold); CitiBank Ezüst hitelkártya (standard); FHB MasterCard Gold; FHB MasterCard Standard; OTP Klasszik hitelkártya (standard); Otp MasterCard Arany hitelkáryta (gold); Raiffeisen Bank Gold hitelkártya; Raiffeisen Bank Oxigén hitelkártya (standard); Unicredit Bank Arany hitelkáryta (gold); Unicredit Bank Kék hitelkártya (standard)
Attribútumok (X, Y oszlopok)
Számomra fontosnak vélt díjak, vagy szolgáltatások, amik a kondíciós listában szerepelnek. Valamint azok, amikre az ügyfelek a munkám során a leggyakrabban rákérdeznek.
Első éves kártyadíj; Éves kártyadíj (forint); Társkártya éves díja (forint); Havi kamat (forint); THM (százalék); Késedelmi díj (forint); Havi minimum összeg (százalék); Hitelkeret túllépés díja (forint); Kártya letiltás; Havi számlakivonat díj vagy zárlati díj; Készpénz felvétel belföldön(alkalmanként/forintban); Készpénz felvétel belföldön (alkalmanként/százalékban); Készpénz felvétel külföldön(alkalmanként/forintban); Készpénz felvétel külföldön(alkalmanként/százalékban); Kártyacsere (forint); Utazási védelem éves díj (forint)
A feladat által érintett célcsoportok
Két célcsoportot tudok megjelölni. Azok, akik szeretnének hitelkártyát igényleni valamint a bankok, mert szerintem a termékfejlesztésben segítségükre lehet.
A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
A leendő hitelkártya használók számára akár több tízezer forintot is spórolhat. Valamint, ha a bankok a termékfejlesztés során használják és javítják szolgáltatásaikat, akkor több ügyfelük lehet.