BA3:andi

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Andy (vitalap | szerkesztései) 2010. február 21., 01:06-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat által érintett célcsoportok)

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

A kereskedelmi forgalomban kapható macskatápok tápértékeinek és árainak összevetése, majd ennek eredményeként a legoptimálisabbnak tűnő termék kiválasztása.

A feladat előtörténete

Egy macskatenyésztő egyesület számára a cél a pedigrés macskák és a házi macskák ügyének felkarolása, a tenyésztés irányítása, mely során fontos szerep jut a macskák táplálásának, hiszen ez nagyban hozzájárul a sikeres tenyésztéshez, és nem utolsó sorban a fajtanemesítéshez. Mivel a szaporulatokból származó egyedek értékesítése nem kizárt, sőt magától értetődő követelmény, így minden állathoz határozott érték csatlakozik, ami miatt még inkább fontos tenyésztésük során a jó táplálék megválasztása.A tápokat többféle kiszerelésben lehet megvásárolni, az egészen kis csomagtól (85 gr) akár a 10-15 kg-os kiszerelésig, lehet száraz táp formájában, konzerv, valamint tasakos formában is. A választás nem egyedül a macskák fajtájának függvénye, hanem életkoruké is. Mivel ezen egyesületeknél fedeztetés is történik, így külön macskatápra van szükség a kölyök állatok, és kifejlett példányok esetében (fedezőkandúrnál, vemhes nősténynél), a bennük lévő tápértékek függvényében.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Különböző fajtájú macskaeledeleket tartalmazza:

-Whiskas

-Sheba

-Royal Canin

-Félix

-Friskies

-Kitekat

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A macskaeledelek árát és összetevőit tartalmazza:

- Nedvesség

- Nyers fehérje

- Nyers zsír

- Nyers rost

- Nyers hamu

- Ár

A feladat által érintett célcsoportok

Feladatomban, első sorban a különféle macskatenyésztő egyesületeket, és macskatartókat tekintem célcsoportnak, de érintett még ebben a kérdésben minden olyan személy/család is, akik éppen házi kedvenc tartásán gondolkodnak.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet