KMT2:repules

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Doncsics (vitalap | szerkesztései) 2010. szeptember 2., 10:29-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat által érintett célcsoportok)

Forrás

[1]

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Melyik légitársaságot válassza a cég?

A feladat előtörténete

Eddig a Malév-val volt leszerződve a cég, ami hamarosan (a hónap végén) lejár. Felül kell vizsgálni, hogy melyik légitársaság a legkedvezőbb a cég számára ár/érték arányában.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Abbban esetbe, ha sosem találkoztam volna a tananyaggal (hasonlóság elemzés), akkor az alábbi válallati kom hogy an és miéret véálaszot légitársaságorv a céges utask lebvonyolításásra


"Tisztelt Munkavállalók!

Tájékoztatöm Önöket, hogy a hónap végével lejár a szerződésünk a Malév-val. A folyamatos uatasszállítás (BUD-AMS-BUD) érdekében -megnézve a többi légitársaság jegyárait-, úgy döntöttem, hogy a legolcsóbbat, (még mindíg) a Malév-ot választottam.

Újabb egy éves szerződést írok alá a Malév-val.

Jó utazást eredményes munkát kívánok: Szabó Donát"

Értékelés: Tekintettel arra, hogy a cég megjelenése fontos, többszempontú vizsgálat szükséges. Az egy szempont szerinti vizsgálat ebben az esetben nem megfelelő/ nem elegendő. A vállalat éves kerete biztosítja az eddigi szükséges anyagi háttért. Ennek értelmében, többszempontú vizsgálat szükséges.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A légitársaságok versenyeztetése különböző feltételek szerint. Budapest Amsterdam közötti "direct" útvonalat 5 légitársaság repüli. (Malév, CSA, KLM, Swiss, Lufthansa) Az átszállással közlekedő légitársaságok a repült idejük miatt nem kerültek a vizsgálati tanulmány alá.

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megoldása többrétegű átfogó eredményt hozott. A jobb megjelenés mindenki számára fontos. A cég belső és külső megjelenése pozitívan emelkedik. A munkavállalók örömmel jönnek dolgozni, élvezik az új légitársaság kényelmi színvonalát. A vezetőség is észrevette, hogy a dolgozók munkakedve, a "belső légkör" megváltozott, gördülékenyebb munkavégzés és bizalmasabb munkaviszonyt tudnak folytatni a beosztottakkal.


A cég többszörösen nyert ezzel a váltással, mivel összefüggés volt az dolgozók munkamorálja a repülés során elszenvedett kényelmetlenségek között. A problémát átérezve, törekedtem arra, hogy a mérési pontokat úgy választottam meg, hogy azok a két fél főbb szempontjait vizsgálja felül. A szakszervez bevonásával és a menedzsmenttel való egyeztetés során közösen alakítottuk ki.

A menedzsment felkért, hogy a következő projektet a partnereink vezetőinek üdültetését közösen vizsgáljuk felül.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok