KMT2:OVI

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Koreb (vitalap | szerkesztései) 2010. december 3., 11:58-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)

Forrás

[1]

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

A gödöllői óvodák közül melyiket válasszam?

A feladat előtörténete

Amikor megszületik egy gyermek, szülei, családja óvja, vigyázza. El sem tudják képzelni, hogy egyszer ez kis ember kikerül a szárnyaik alól. Az első lépcsőfok a bölcsőde. Ezzel a lehetőséggel nem él mindenki, de egyre többen igénybe veszik. Nem előzi meg nagy keresgélés, hiszen az ember lánya még nem gondol bele olyan nagyon milyen funkciókat is kell - kellene -, hogy betöltsön egy bölcsi. Örülünk, hogy megtalálunk egy szimpatikus helyet, amely mellett bizalmat szavazunk és örülünk, hogy mi magunk kibírjuk azt az első egy-két hetet, amely bizony sokszor sírós elválással induló napokból áll. Aztán szépen minden helyre áll, a gyermek megszokja a bölcsit és minden megy, mint a karika csapás.....Egészen addig, amig a gyermek lassal óvodába készül..........

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A felismerés határtalan izgalommal jár: " Jövőre óvodás lesz a gyermekem!" Aztán jön a következő gondolat: " Úristen, de hová írassam?!"; és a többi százezer kérdés: magán ovi vagy állami, közel legyen vagy inkább szebb, jó az nekem ha ott dolgozik a szomszéd Erzsike vagy nem, hamar odaérek a munkahelyemről ha beteg lesz, vannak plusz szolgáltatások, kellenek azok egyáltalán, felveszik oda ahová szeretném............?!Majd a végső konklúzió: " Mi alapján fogok dönteni?!" Az első álmatlan éjszaka után anyuka - és jobb esetben apuka is - úgy dönt, bevonja a családot, akik rendkívül értékes információkkal látják el a szülőket. Egy óra leforgása alatt tapasztalatok tömegével leszünk gazdagabbak - ami csak ront a helyzeten....Az öröm ürümmé válik. Az első pillanatban, a gondolat - amely büszkeséggel és izgalommal tölti el szívünket - egyszerre igen komoly problémává válik, amely nem is olyan könnyen megoldható. Ebben a helyzetben az egyetlen út, ha felállítjuk saját elvárásainkat - hiszen csak mi tudjuk meghatározni mi jó gyermekünknek és családunknak - és mindezt összevetjük a lehetőségeinkkel.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A válaszokat befolyásoló tényezők

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok