Munkaerő megvalás

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen TT13 (vitalap | szerkesztései) 2011. január 15., 15:34-kor történt szerkesztése után volt. (Objektumok (sorok))

Forrás

http://miau.gau.hu/oktatas/2010osz/tt.xls

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Munkaerő megválás cégen belül. Meg kell találnunk azt a személyt, akitől meg kell válnunk.

A feladat előtörténete

A munkaerő megválást azért foglalkoztat, mert manapság égető kérdés az, hogy egy cégen belül ki az a személy, akitől sajnálatos módon meg kell válni. Személyes kötődés csupán az érdeklődésem a HR szempontjából, konkrét élményem nincs. Viszont megpróbáltam felvázolni egy szisztémát, ami alapján el lehet dönteni egy olyan döntést, hogy ki az a személy, akire a közeljövőben nincs szükség a vállalat szempontjából.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Amíg nem találkoztam a hasonlóságelemzéssel, addig a saját fejem után mentem volna. Többé kevésbé, valamiféle szubjektív döntést próbáltam volna meghozni egy ilyen munkaerőtől való megválás esetében, bár nem alaptalanul, hanem számba vettem volna néhány olyan dolgot, ami segít a döntést meghozni, de nem hasonlóság elemzést végeztem volna. Viszont a hasonlóság elemzéssel objektív maradhatok, hogy kitől kellene megválni.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Nehézség volt a feladat megoldása során, annyiban, hogy elsőnek kevés volt a objektumok száma és nem jött ki megfelelő személy, arra hogy kitől kéne valójában megválni a cégnek. Ezt kompenzáltam, oly módon, hogy több objektummal dolgoztam és így kijött az eltérés a személyek között. KO feltétel is megfordult a rendszerben, ami olyan kizárta volna az érvényességét a megoldásnak. Az adatbázis, mivel fiktív adatokról van szó nem volt nagy elemszámú, mindössze 8 objektumra vetítettem ki.

Objektumok (sorok)

  • Sz1
  • Sz2
  • Sz3
  • Sz4
  • Sz5
  • Sz6
  • Sz7
  • Sz8

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet