GM3:036

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Szundi (vitalap | szerkesztései) 2011. január 21., 14:20-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

A legmegfelelőbb biztosító kiválasztása hasonlóságelemzés segítségével

A feladat előtörténete

Egy szállítmányozó vállalat a nagyszámú kocsiparkjához keresi a számára legmegfelelőbb biztosítót elsősorban a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás, a casco és fuvarozói felelősségbiztosítás megkötéséhez. A jelenleginél költséghatékonyabb biztosítót kíván választani kiadásai csökkentéséhez, ezért olyan biztosítót keres, amely mind díjban, mind megbízhatóságban megfelel az elvárt igényeknek.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A vállalatnál a biztosítók értékelése, kiválasztása egységes osztályozási rendszer alapján történik. A vállalat előre kidolgozta a számára legfontosabb szempontokat, elvárásokat a biztosítóval szemben. A biztosítókról az üzleti partnerek által kialakított véleményeket veszik figyelembe, és osztályozzák azt, a vállalati igényeknek megfelelően. Ilyen pl. a díj, a fizetési hajlandóság, a fizetőképesség, a kiegészítő szolgáltatások, stb. Összesen 11 szempont szerint történik az osztályozás, a pontozás pedig 1-5-ig terjed. Az ily módon kialakított osztályozások nem lesznek a szállítmányozó vállalat számára szubjektívek.

A sorrend:

1. Allianz Hungária Zrt. 2. Uniqa Biztosító Zrt. 3. Union Biztosító Zrt. 4. Generali-Providencia Biztosító Zrt. 5. Genertel biztosító Zrt. 6. Aegon Biztosító Zrt. 7. MKB Biztosító Zrt. 8. Groupama Garancia Biztosító Zrt. 9. K&H Biztosító Zrt. 10.Közlekedési Biztosító Egyesület 11.Posta Biztosító Zrt. 12.Signal Biztosító Zrt. 13.Wabard Biztosító Zrt.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

Az adatok a vállalkozás partnerei által küldött értékelésekből származnak, és az eddigi tapasztalatok kiértékeléséből adódnak.

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok