Gyakornokkiv

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Benedekb (vitalap | szerkesztései) 2011. január 26., 19:07-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)

Forrás

http://miau.gau.hu/oktatas/2010osz/bb2.xls

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

A legideálisabb HR gyakornok kiválasztása, egy cég számára, 5 lehetséges jelölt közül.

A feladat előtörténete

Az elmúlt félév során magam is jelentkeztem több Hr gyakornoki állásra is. Tapasztalataim alapján gyűjtöttem össze azokat a tényezőket, amelyek meghatározóak lehetnek egy ilyen pozíciónál. Én magam nem is gondoltam hogy ilyen komoly elvárásaik lehetnek a különböző cégeknek már egy gyakornokkal szemben is.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Hasonlóságelemzés módszere nélkül azt a jelöltet választottam volna aki a legtöbb órát tudja vállalni egy héten. Ez maximum 40 órát jelent. Minél több időt van benn a munkahelyen, annál több munkafolyamatot tud elsajátítani. Gyorsabban és hatékonyabban tud a szervezet értékes tagjává válni. Több hasonló ilyen jelölt esetében figyelembe vettem volna még az interjúk során levont következtetéseket a jelölt személyéről (mennyire alkalmas az adott munkára, mennyire önálló, határozott személyiség). A következő rangsor alakult ki a vállalt órák alapján:

1. H.A - 40 óra 2. B.D - 32 óra 2. P.Zs - 32 óra 3. K.P - 24 óra 4. G.Á - 16 óra

Nem kell sokat gondolkodni az ideális jelölt személyéről, ő H.A. Az erre vonatkozó adatokat az XLS dokumentumom "alapadatok" lapfüle tartalmazza. A Hr szakmát elsősorban gyakorlati szakmának tartom. Azáltal hogy a gyakornok minden munkanap 8 órát dolgozik, részletesen megismerkedhet a Hr gyakorlati oldalával. Ezért döntöttem volna ezen szempont szerint.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet