Hatékonyságnövelés

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Terka (vitalap | szerkesztései) 2011. február 3., 18:38-kor történt szerkesztése után volt.

Tartalomjegyzék [elrejtés] 1 Forrás 2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe 3 A feladat előtörténete 4 A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése 5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG) 5.1 Objektumok (sorok) 5.2 Attribútumok (X, Y oszlopok) 6 A feladat által érintett célcsoportok 7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság 8 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER) 9 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY) 10 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS) 11 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA) 12 Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

Forrás http://miau.gau.hu/oktatas/2010osz/kt2.xls

A tervezett alkalmazás/megoldás címe Hatékonyságnövelés a humánerőforrás folyamatok vizsgálatainak eredményeivel

A feladat előtörténete Feltételezem, hogy a humánerőforrás folyamatok változtatásával a szervezet gazdasági hatékonysága növelhető. A technológiai vívmányok alkalmazásával a környezeti változások követésével a gazdasági élet szereplői a humánerőforrás - az EMBER - foglalkoztatását a minimálisan szükséges létszámban kívánja megvalósítani.Az éppen elegendő szinten tartott foglalkoztatás mellett az egyre növekvő minőségi és mennyiségi elvárásoknak a hatékonyságnövelésével lehetne eleget tenni.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése


A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG) A feladatban szereplő adatok fiktívek. A megoldás kidolgozásához nyolc fiktív gazdasági szervezet adatát használtam.

Objektumok (sorok) Az elemzéshez 8 objektumot határoztam meg. Az objektumok 8 gazdasági szervezetet jelentenek.

Társaság1; Társaság2; Társaság3; Társaság4; Társaság5; Társaság6; Társaság7; Társaság8

Attribútumok (X, Y oszlopok) Hiányzás; Fluktuáció; Elégedettség; Képzettség; Kompenzáció; Teljesítményértékelő rendszer; Szociális juttatások; Kommunikáció;

A feladat által érintett célcsoportok A feladat megoldása modellt biztosíthat a gazdasági társaságok vezetői részére stratégiai döntések hatáselemzéséhez, döntés előkészítéséhez.HR vezetők részére humánstratégiai döntések hatáselemzése, a humánfolyamatokban alkalmazható döntés előkészítéséhez.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság


A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER) A feladatot a My-x program segítségével, COCO online lap használatával oldottam meg.

1. lépés: Első lépésben nyolc szervezet releváns adatait gyűjtöttem egy táblázatba, melynek sorai egy-egy gazdasági társaságot, oszlopai egy-egy attribútumot jelenítenek meg.

2. lépés: Következő lépésben

3. lépés: Az adatok ellenőrzése és rendezését követően

4. lépés: Az így nyert adatokat végigfuttattam a My-x alkalmazáson, melynek eredményeként a csatolt fájl utolsó fülén található COCO mátrix.

5. lépés: A kapott eredmények értékelése.

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)


Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)


Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok