Tur tv bl godollo

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Lilla1110 (vitalap | szerkesztései) 2011. június 6., 12:55-kor történt szerkesztése után volt. (A tervezett alkalmazás/megoldás címe)

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Egyéni vállalkozás által üzemeltettet kereskedelmi egységek vizsgálata a konkurens szakokkal/karokkal rendelkező térségek esetében 2004 és 2008 között

A feladat megoldásának jelenlegi helyzete (best practice) és ennek értékelése/kritikája

A települések/kistérségek stratégiai fejlesztési tervét SWOT-analízissel készítettük el. A SWOT elemzéssel feltérképezhetjük egy piac, iparág, üzlet, termék, szolgáltatás stb. piaci életképességét, illetve megismerhetjük, hogy mely feladatok a legfontosabbak stratégiai szempontból. Ez egy egyszerű helyzetelemző eszköz, ami önmagában összeköti felméréseinket és a kitűzött irányokat.Elmondható azonban, hogy nem helyettesíti feltétlenül a többi technikát, hanem inkább egyfajta kiindulópontot,egy rendezett helyzetelemzést szolgáltat számunkra.

A SWOT egy angol mozaikszó, 4 szó kezdőbetűiből áll össze:

   * Strengths - erősségek (belső tényezők: olyan dolgok, amik nem jól működnek, de lehet rá befolyás, hogy jobb legyen.)
   * Weaknesses - gyengeségek (belső tényezők: pozitív dolgok, amik jól működnek és lehet rá befolyás, hogy még jobban működjenek)
   * Opportunities - lehetőségek (külső tényezők: olyan adottságok, amelyeket nem tudunk befolyásolni, de kedvezőek, és rájuk építve kihasználhatjuk az erősségeinket.)
   * Threats - veszélyek (külső tényezők: olyan korlátok, negatív tényezők, amelyeket nem tudunk befolyásolni, és csökkentik a siker esélyeit, kockázatot is jelentenek.)


Forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/SWOT_elemz%C3%A9s

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Az elemzés elvégzése közben előfordultak különböző problémák.

Az adatokat a teir.vati.hu oldalról kérdeztük le, ahonnan előfordult, hogy rossz mutató lett letöltve, mivel nagyon hasonló volt az attribútumok elnevezése. A sorrenddel is előfordultak problémák, mivel különböző sorrendben kerültek letöltésre a mutatóink, ami később további nehézségeket okozott.

Probléma volt az is, hogy a legfrissebb adatok még hiányosak voltak, vagy -esetünkben a 2008-as év- teljesen hiányoztak. Így csak a kevésbé friss és aktuális, régebbi adatokból dolgozhattunk.

A lekért adatbázisok viszont hatalmasak voltak, és csak hosszú (és monoton) munka árán tudtuk leszűrni a nekünk szükséges adatokat belőle.

Mindezeket később úgy lehetett kiküszöbölni, hogy a munkát teljes egészében elölről kellett kezdenünk, a lekérdezésektől a szűréseken át mindent.

Ennek ellenére készen lettünk vele, aminek folytán - véleményünk szerint - igen hasznos eredmények születtek.

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Következtetések, javaslatok