Kisteherautó

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Szinab (vitalap | szerkesztései) 2011. november 7., 09:17-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)

Forrás

http://miau.gau.hu/oktatas/2011osz/kta_ba3.xls

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Egy Zrt. kisteher-gépjármű állományának bővítése

A feladat előtörténete

Szakdolgozatomban egy teljesítményelektronikai Zrt. belső adottságainak elemzés során megállapítottam, hogy kisteher-gépjármű parkjuk elég elavult. Versenyképességük és piaci pozícióik megőrzése és erősítése érdekében szükség lenne a gépjármű-park frissítésére. Vizsgálatom célja, hogy javaslatot tudjak tenni a legmegfelelőbb kisteherautó kiválasztására. Az elemzés során a gépjárművek műszaki paramétereit és az árakat vettem alapul. Összsúlyuk nem haladhatta meg a 3500 kg-ot, hogy B kategóriás jogosítvánnyal lehessen vezetni. Vajon melyik kisteherautót válassza a Zrt.? Melyik a legmegfelelőbb a flottaállományának bővítésére?

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Magán emberként valószínűleg megkérdeztem volna az ismerősöket, barátokat, hogy ők melyik teherautót ajánlanák. Fokozottan figyeltem volna a reklámokat, a kezdvezményes ajánlatokat, bújtam volna az internetet, tesztautó-vezetésen vettem volna részt. Cégvezető szemszögéből viszont, mint a hazai vállalkozások többségénél, elsősorban az árat figyelmém, mert a döntések nagy többsége pénzügyi szempontok szerint történik. Mindenképpen furgonra lenne szükség, s nem platos vagy ponyvás autóra. Első lépésként az alternatívák felkutatása lenne, majd ezek rangsorolása anyagi szempontból. Ez több hetes kutatást is igénybe vehet, ajánlatok kérése, értékelése. A végső döntést természetesen a felső vezetésnek kell kimondania. A döntés teljesen szubjektív, hiszen mindenkinek más tetszik, más márkát preferál, más tulajdonságok szerint rangsorolna. A végeredményben biztos vagyok, több hónap is eltelne mire megszületne a végső döntés és sor kerülne a beruházásra.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet