Ba3Hordozható számítógép

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Takács Adrienn (vitalap | szerkesztései) 2011. november 28., 02:29-kor történt szerkesztése után volt. (A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER))

Forrás

[1]

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Különböző notebookok ár-érték arányának vizsgálata hasonlóság elemzés segítségével. - A fogyasztók jövőbeni vásárlásának megkönnyítésére.

A feladat előtörténete

Jelenleg új notebook vásárlását tervezem, ezért igyekeztem a saját igényem szerint elkészíteni egy olyan vizsgálatot melynek segítségével olyan mind ezidáig ismeretlen információra teszek szert mely segíti vásárlási döntésemet.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Jelenleg egy Acer márkájú notebook birtokosa vagyok, mivel ezzel a márkával megvagyok elégedve, ezért csak és kizárólag egy ugyan ilyen márkájú notebook vásárlását tervezem ismételten. Közvetlen a gyártó honlapján kezdtem tájékozódni, meghatároztam azokat a főszempontokat, legfontosabb tényezőket melyek alapján megkezdem az összehasonlítást. Összehasonlításom alaptényezői az ár, processzor, súly, üzemidő, memória, garanciaidő. Mivel egyik szolgáltató sem kínálja az összes ACER típusú notebookot, ezért szükséges hogy egy átfogóbb, teljes körű összehasonlítást végezzek a vásárlás előtt.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Elemzésem adatait az ACER honlapjáról gyűjtöttem majd töltöttem le. Elvárásaimnak megfelelő szűkítést követően 6 típsú notebookot választottam.

Objektumok (sorok)

ACER 5742 notebook

ACER 5732 notebook

ACER 5745 notebook

ACER 5742 notebook

ACER 5552 notebook

ACER 5736Z notebook

Attribútumok (X, Y oszlopok)

Ár (Ft)

Processzor (Ghz)

Memória (Gigabyte)

Kijelző (Col)

Súly (Gramm)

Üzemidő (Óra)

Garancia (Év)

A feladat által érintett célcsoportok

A célcsoport igen széles, hiszen napjainkban a gyakorlat azt mutatja,hogy igen széles tábora van a felhasználók körének. Ide sorolom az átlagos családokat, oktatási intézményeket, államigazgatási szervek, egészségügyi szervek stb. Így úgy vélem, hogy sok fogyasztó számára igen hasznos lehet, ez az összehasonlító elemzés.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

Számszerűsítve az alábbiak szerint alakulhat a várható hasznosság, ha a széles felhasználói kört vesszük alapul. Egy hónapra vetítve 5-6 összehasonlító elemzés/hasonlósági megbízás is várható lehet. Költségét tekintve 450 - 550 ezer forint elemzésenként, ebből a tényleges költség 150 - 200 ezer forintra tehető. Ez körülbelül 250 - 350 ezer forint hasznot jelent. A fent említett költség úgy vélem, hogy elenyészőnek tekinthető, ha ezzel elkerülhető egy rosszul meghozott döntés vagy egy elhibázott választás.

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

A jelenlegi helyzet felmérése és értékelése után, metaadatbázisom adatait gyűjtöttem össze elemzésemhez a gyártó honlapjáról. Ezt követően a Pivot tábla elkészítését állítottam össze az egyes objektumok attribútumainak ismertetésével. Ezt az objektumok attribútumai alapján rangsoroltam. Majd az attribútumban megadott adatok szerint meghatároztam a rangsorok irányát. A lépcsők elkészítése után lefuttattam a Solvert. Célja, hogy a végső szorzat összeg a legminimálisabb legyen, így a számítás a lehető legpontosabb lesz. Végül megkaptam a vizsgált notebook minőségét.

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Döntésemben megerősítést nyertem az elemzés elvégzését követően. Úgy vélem, hogy teljes egészében sikeres volt a vizsgálat.

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet

https://miau.gau.hu/mediawiki/index.php/2008:Notebooks