Fuvarozas

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Amarodi (vitalap | szerkesztései) 2011. november 30., 08:28-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Fuvarozzunk, de mivel? avagy mely tényezők hatnak ténylegesen hosszú távú döntéseinkre?

A feladat előtörténete

Egy organikusan fejlődő, családi fuvarozó cég tulajdonosa látni szeretné, hogy a szűkülő fuvarozási piacon, melyek azok az autók a flottájában, melyek megtartásra érdemesek vagy leépítendők, illetve a jövőbeli fejlesztés milyen területen lenne a leghatékonyabb. A tulajosban kialakult egy sajátos vélemény, több éves tapasztalat alapján, melyet a vállalat jövedelmezősége nem minden esetben támasztanak alá. Saját meggyőződésének megerősítésére vagy döntéseinek úgy alapokra helyezése céljából, egy az eddigieknél tudományosan megalapozottabb módszer kipróbálása mellett dönt. A tulajdonos arra keresi a választ, hogy mely tényezők játszanak döntő szerepet a flottaalakítási döntések meghozatalakor.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Stratégiai döntéseket a cég vezetője hoz, az ő személyes meggyőződése alapján. Stratégiai döntések alatt a járműbeszerzéseket értjük. Az elsődleges fókuszban a költségtényezők állnak, ezek között is a beszerzési ár és a fenntartási költségek.

A döntéshozó a táblázat pivot munkalapjának: 5. 6. 7. számú soraiban felsorolt tulajdonságokat értékeli a legfontosabbaknak, azon belül is a költségelemeket.

Döntéseinek alapját ez szolgáltatja.

A több éves működés sok esetben nem igazolja az elsősorban költségalapon meghozott beruházási döntések helyességét. Beszerzési és fenntartási költségeiben is drágább járművek sokszor jövedelmezőbbnek mutatkoznak, mint az olcsó, alacsony fenntartású járművek.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet