Beilleszkedés

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Epicurus (vitalap | szerkesztései) 2011. november 30., 12:08-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság)

Forrás

[1]

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Milyen kapcsolatban áll a munkahelyen való szerepléssel az új munkatárs beillesztésének folyamata az új munkakörnyezetébe?

A feladat előtörténete

Sokszor gondot jelent az új munkatárs megfelelő beillesztése az új munkahelyére. Amennyiben ez a folyamat nem megfelelő, személyes ellentétek, kudarcok, elszigetelődés lehet a végeredmény az új dolgozó részéről. Csak személyiségtől függ a beilleszkedés? Mit tehet a HR-es? Mit tehet a felettese az új munkatársnak? Szakdolgozatomban az új munkatárs beilleszkedésére térek ki részletesebben. Érdekel a téma, mivel minden dolgozó embert érint legalább egyszer az életében.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Diageo, szeszesitalok gyártásával és forgalmazásával foglalkozó multinacionális cég szerint a két napos formális indukciós program a megfelelő, ahol megismerkednek a cég működésével, értékrendjével. Megismerik prezentációk keretében a belső folyamatokat és a teljesítményértékelést. [Sipőcz Iván, a Diageo HR managere] Legújabb cikkek szerint ez nem elégséges eljárás, ha hosszú távon meg akarjuk tartani az alkalmazottat. [ HR Portál] Nem elegendő információkkal ellátni az új munkatársat a szervezetről. Figyelni kell a személy lelki változására és mentorálni kell. [Bölcskei Mónika]

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Nehéz pontosan mérni a beilleszkedés hatékonyságát, illetve hogy melyik attribútumnak van a legnagyobb súlya. A közösségi életet és magát a feladatok elvégzését is figyelembe vettem a vizsgálat során.

Objektumok (sorok)

Munkatárs1 Munkatárs2 Munkatárs3 Munkatárs4 Munkatárs5 Munkatárs6 Munkatárs7 Munkatárs8 Munkatárs9 Munkatárs10 Munkatárs11 Munkatárs12 Munkatárs13 Munkatárs14

Attribútumok (X, Y oszlopok)

Munkahelyi rendezvényeken részvétel, Sikeresen elvégzett feladatok, Sikertelen feladatok, Kollégák száma akikkel jóban van, Elégedettség, Önként vállalt feladatok, Túlóra.

A feladat által érintett célcsoportok

Minden olyan cég, szervezet számára hasznos lehet, ahol van munkavállaló felvétel, vagyis nincs létszámstop. Szervezeten belüli áthelyezések esetén is alkalmazandó lehet. Nem kell a versenyszférában lennie a szervezetnek, hogy hasznos legyen számára az elemzés.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

Mindenképp hasznos az elemzés megcsinálása, mivel időt, pénzt és fáradtságot lehet vele megtakarítani. Ha jobban beilleszkedik a munkatárs, jól érzi magát és hasznosnak, akkor jobban végzi a munkáját és nem vált hamar állást. Ezzel elkerülhetjük a nem kívánt fluktuációt, így újabb toborzástól kíméljük meg a HR osztályt. Toborzás pénzbe és időbe kerül, valamint lehet, hogy addig senki sem tölti be az adott munkakört. Ami újabb pénz kiesést jelent a szervezetnek. Aki jóban van a többi dolgozóval a munkahelyén, könnyebben kér segítséget, információkat. Javítva ezzel az egyéni feladatvégzést. Szívesebben dogoznak vele együtt, hatékonyabb lesz a csoportmunka.

Hatékony munkavégzés következtében realizál haszon havonta: 27.900 Ft Új beillesztési módszer tervezet költsége (ráfordított órák munkabére): 60.000 Ft Csökkentett fluktuáció becsült haszna havonta: 14.600 Ft

Összesen 102.500 Ft megtakarítás reményében indíthatjuk el az új módszer bevezetését.

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet