Bankok2011

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen FogasM (vitalap | szerkesztései) 2011. december 2., 18:40-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)

Forrás

[1]

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

A megfelelő számlavezető bank kiválasztása egy vidéki vállalkozás részére.

A feladat előtörténete

Magyarországon a rendszerváltás óta egyre nő a bankok száma, így a ma működő kisvállalkozásoknak nem egyszerű kérdés, hogy melyik banknál érdemes számlát nyitni. Fontos a költségek és kamatok mértéke valamint a bank és ATM hálózatának elérhetősége is. A téma választást jelentősen befolyásolta szakdolgozat témám "Kisvállalkozások és az OTP Bank Nyrt. kapcsolatrendszere különböző bankügyletekben"

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A bankok vállalkozói számlacsomag ajánlatát a bankok internetes honlapjáról gyűjtöttem, figyelembe véve a vállalkozások igényeit. Vidéki vállalkozásnál nagy jelentősége van, hogy a bank fiókja illetve ATM-je lehető legközelebb essen a vállalkozás telephelyéhez, irodájához. Ezt a szempontot a bankok összehasonlításánál nem veszik általában figyelembe, csak a költség elemzésre kerül a hangsúly. A vállalkozásoknak beruházásaikhoz gyakran szükséges a hitelfelvétel is, aminek költségeivel a számlanyitásnál és bankválasztásnál kevesen kalkulálnak. Elemzés nélkül a vállalkozás valószínűleg a legkisebb kártya díjat ajánló bankot választaná, a többi lényeges szempont figyelmen kívül hagyásával. Ebben az esetben az Erste Bank lenne a választott.(Pivot tábla D9, D18) Ez a döntés anyagi veszteséget is hozna hiszen ez a bank van a vállalkozótól a legmesszebb és a bankfiókba eljutásnak is tetemes költsége lenne. Ezen kívül a betéti kamatok vonatkozásában is csak negyedik helyet ért el ez a bank a rangsorban (Pivot tábla E18)

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet