Tréner
Ide kerül a trénerek értékelése
Tartalomjegyzék
- 1 Forrás
- 2 A tervezett alkalmazás/megoldás címe
- 3 A feladat előtörténete
- 4 A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
- 5 A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
- 6 A feladat által érintett célcsoportok
- 7 A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
- 8 A válaszokat befolyásoló tényezők
- 9 A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
- 10 Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
- 11 Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
- 12 Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
- 13 Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba
- 14 Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok
Forrás
http://miau.gau.hu/oktatas/2011osz/hr_va.xlsx
A tervezett alkalmazás/megoldás címe
Trénerek hatékonyságának vizsgálata különböző szempontok alapján
A feladat előtörténete
A tréningek, az oktatás és a képzés által nyújtott ismeretek és egyéni kompetenciák fejlesztése. Mennyire függ az előadótól, a tananyag gyakorlatban is használható magas szintű tudása.
A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése
A cél meghatározni, hogy melyik tréner felel meg legjobban a szempontoknak. 14 trénert vizsgáltak ugyanazon tréningek megtartásakor. (14 objektum). Őket 7 attribútum szerint vizsgálták meg. Jelenlegi rendszer szerint a résztvevők megnézik az összes szempontot és százalékos értékeket adnak rájuk annak fejében, hogy mennyire felel meg annak a bizonyos kritériumnak az előadó. Ez alapján a tréner6 számú személy lett a nyertes. Kritika: a vizsgálati rendszer szubjektív és felületes, teljesen a résztvevők véleményén alapszik.
A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)
Ebben az esetben egyszerűen lehet mérni azt hogy ki a nyertes, mivel itt a számok dominálnak.
Objektumok (sorok)
Tréner1 Tréner2 Tréner3 Tréner4 Tréner5 Tréner6 Tréner7 Tréner8 Tréner9 Tréner10 Tréner11 Tréner12 Tréner13 Tréner14
Attribútumok (X,Y oszlopok)
Felkészültség (%) Előadásmód (%) Tananyag minősége (%) Motiváció (%) Megjelenés aránya (%) Elégedettség (%) Publikációk száma (db). Minél magasabbak az elért százalékok annál jobb helyezést tudnak elérni a tréningek versenyén. Ezért törekedniük kell arra, hogy minden attribútumnak eleget tegyenek a legjobb tudásuk szerint. Az a tréner akinek nem sikerül helyezést elérnie (első három) az tudhatja, hogy fejleszteni kell önmagát azért hogy legközelebb több sikerrel járjon.
A feladat által érintett célcsoportok
Minden olyan tréner számára hasznos ez a verseny akik elértek már egy bizonyos szintet a mesterségükben, hogy érdemes legyen azt megmutatni a nagyvilág számára. Azoknak a trénereknek, akiknek esetleg még fejlődniük kell a témát illetően pedig nagyon jó tanulási lehetőség tud lenni egy ilyen verseny. Itt elsajátíthatnak különbőző hatékonyság növelő tippeket amelyeket a továbbiakban alkalmazni tudnak és amik hasznukra válhatnak.
A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság
A feladat kiértékelése után a vezetőség információt kaphat a HR állapotáról, az itt levezetett információk kiértékelése további módszerek bevonását teheti szükségessé, a hatékonyságnövelés céljából. Rávilágít a feladat az esetleges átszervezés, továbbképzés, vagy egy megfelelő tréning beiktatására bizonyos dolgozók esetében. Végül választ adhat arra, hogy mely munkatárs, mely pozícióban a legeredményesebb, és egyben leghatékonyabb.
A válaszokat befolyásoló tényezők
A szakmai vezetők egyéni véleményét tükrözi, mégha maximálisan is próbálják nem személyes érzelmeik által vezérelve lefolytatni a szóban forgó értékelést. Óhatatlan, hogy a szimpatikusabb dolgozó esetleg jobb értékelést kaphat. A másrészről a vezetőnek tudnia kell, hogy a vállalt számára sem minden esetben az alacsonyabb fizetés lesz a cél. Hiszen ha egy megfelelően jó dolgozót pénzügyileg a vállalat alulértékel, fennáll a veszélye annak, hogy hamarosan másik munkát fog keresni. Tehát nem szabad a vezetőnek abba a hibába esnie, hogy azt a dolgozót tartja az értékelés után kiválónak , akinek a legkevesebbet fizet.
A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)
Az attribútumokat pontozásos rendszerben 100- tól 500-ig terjedően pontoztam. A munkatársak fizetését Ft/ hó-ban állapítottam meg. Kialakítottam a Pivot táblát ( a megadott eljárás szerint). Az alapadatok és az adatok tekintetében a cellahivatkozás módszerét alkalmaztam. Coco tábla készítése az F-keres fügvénnyel. Solver futtatása. Eredmények kiértékelése.
Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)
A Coco.online elemzés alapján a verseny a Tréner8 kóddal ellátott oktatónak sikerült a leghatékonyabban. Ő érte el a legjobb eredményeket.
Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)
Az adatokból kiolvasható, hogy a D dolgozónál, a munkafegyelem javítása az elérendő cél. A C munkatársnál a munkakört kell változtatni, mert ért megfelelően a munkájához, vagy esetlegesen motivációját kell növelni. Amellet, hogy az A munkatárs fizetése kiegyenlített, kiemelkedően jó a kommunikációs készsége. Amely révén akár vezető poszt betöltésére is javasolható. A B munkatárs olcsó munkaerő, és kiegyenlített teljesítményt nyújt.
Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)
Nehéz a megfelelő munkatársat a megfelelő pozícióba választani, de az alkalmazott értékelési rendszer alkalmazása nagyban megkönnyítheti munkánkat. Összegezve: a HR -hez kapcsolódó tervezési és végrehajtási munka során is alkalmazandó, jó és kiegyenlített HR-hez szinte elengedhetetlen. Természetesen az általam vizsgálandó probléma megoldására léteznek más megoldások is, pl. szöveges értékelés, vagy tesztek írása, de azoknak számos szubjektív hibái fedezhetők fel, ill. sokkal hosszadalmasabb is a feldolgozásuk is.
Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba
Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok
A dolgozat írása előtt hasonló megoldását ennek a problémának nem találtam. Az adataim fiktív vállalatról és munkatársakról szólnak.