PDA készülékek

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Ag (vitalap | szerkesztései) 2012. február 8., 14:38-kor történt szerkesztése után volt. (A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG))

Forrás

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Árban és tudásban közel azonos PDA készülékek hasonlóságelemzéssel történő összevetése.

A feladat előtörténete

Egyik kedves barátom megkért, hogy egy bizonyos árkategóriába tartozó PDA készülék közül keressek neki megfelelőt, mert ő nem tud dönteni a sok lehetőség között. Bizonyítékokkal alátámasztott indoklást szerettem volna neki nyújtani, ezért a termékeket hasonlóságelemzésnek vetettem alá.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Az internetet bújva számos PDA készüléket találunk, és léteznek oldalak ahol össze is hasonlíthatjuk őket. Ezt többnyire csak ár alapján tehetjük meg. A tananyag ismerete nélkül én csak úgy tudtam volna tanácsot adni a barátomnak, hogy megnézegettem volna az adatlapokat és szimpátia, illetve másoktól hallott vélemény alapján kiválasztottam volna neki egyet. Az első döntési szempontom természetesen az ár, mivel kikötötte melyik árkategóriában nézelődhetek. A másik fő szempontnak a beszélgetési időtartamot jelölte meg. Kigyűjtöttem egy pár terméket ezen szempontokra ügyelve. Elemzés nélkül én a Nokia 5250-es PDA-t ajánlottam volna neki, viszonylag olcsó és a beszélgeti időtartama sem rossz.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumokként az egyes PDA készülékeket szerepeltettem. Ezek kiválasztásánál az ár volt első szempontom. Ezek a termékek, viszonylag olcsók, viszont elégséges tudással rendelkeznek a funkciójuk ellátásához. Az adatok közül a legfontosabbakat vizsgáltam, amit egy átlagos vásárló először megnéz egy vásárlásnál. Az adatvagyon beszerzése az internetről történt, az URL címekez mellékeltem.

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet