Cégek2006-2011

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Rdk0 (vitalap | szerkesztései) 2012. december 1., 11:59-kor történt szerkesztése után volt. (A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése)

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Ingatlanpiacon résztvevő, ingatlant tulajdonló cégek 2006-2011 adataik összehasonlítása a ROE mutatóra gyakorolt hatásuk alapján.

A feladat előtörténete

Egy budapesti, ingatlangazdálkodással foglalkozó cégnél dolgozom immár 6. éve. Kollégáimmal együtt arra törekszünk, hogy a ránk bízott ingatlanokat a legmagasabb szinten kezeljük, üzemeltessük. Munkánk során nem csak az ingatlan üzemeltetésével kapcsolatos feladatokat látjuk el, hanem a bevételi forrást is mi teremtjük elő, azaz felkutatjuk a leendő bérlőket, és a meglévőket menedzseljük.

Tanulmányaim során bepillantást nyerhettem a számok világába is, így többek között a számvitel segítségével olyan információk birtokába is kerületem, mint pl. mérlegelemzés és eredménykimutatás elemzése. Ezen információk ismeretében kíváncsi voltam arra, hogy egy cégtulajdonos számára fontos mutatóra (ROE) milyen hatással lehetnek egyes, mérleg illetve eredménykimutatásból nyerhető adatok.

Szakdolgozatom témájának egy vállalkozás elemzését választottam. Konkrét vállalatnak azt a céget elemzem, amelyiknek alkalmazásában jelenleg is állok. A jelenlegi feladat megoldását szakdolgozatomhoz is fel tudom használni.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Ha nem találkoztam volna a tantárgy által elsajátítható módszerrel, a feladat megoldásához saját tapasztalatomat használtam volna fel, hiszen ezen a területen dolgozom már 6. éve. Kikértem volna a vizsgált cégek vezetőinek véleményét, hogy szerintük mi befolyásolja legjobban a saját tőke hozamát, ill. mik a tapasztalataik az elmúlt évek folyamán.

Valamint az általam legfontosabbnak vélt szempontok kiválasztása után rangsoroltam volna a cégeket. A két legfontosabb szempont véleményem szerint a mérleg szerinti eredmény és a saját tőke értéke,(hiszen a ROE: Adózott eredmény/Saját tőke képlettel számolható). Ezt követően összevetettem volna a kapott eredményeket az eredeti ROE értékek szerinti rangsorral.

Kritika: az összehasonlítás nem objektív.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet