Valosagshow

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Rdk8 (vitalap | szerkesztései) 2013. május 10., 11:30-kor történt szerkesztése után volt.

Vezetői összefoglaló

Forrás

[1]

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Szükséges-e további valóságműsorok készítése/indítása Magyarországon?

A feladat előtörténete

Személyes kötődés

Szakdolgozati témámból - A valóságshow hatásmechanizmusai - indultam ki, azonban más aspektusból vizsgálom a problémakört: nem az egyes egyének dimenziójában, hanem az egész társadalomra (az adott országok esetében) vonatkoztatva. Azért döntöttem a valóságshow téma mellett, mert érdekelt az összetétele; a szereplők, mint felejthető személyek halmaza (tehát az is, hogy milyen lelki folyamatok játszódnak le bennük), mindazonáltal a hasonlóságelemzés során arra voltam kíváncsi, hogy milyen tényezők késztetik az embereket arra, hogy nézővé avanzsálódjanak? Természetesen a kíváncsiság csak fél motiváció, a kutatás eredményének illik hasznosnak (is) lennie: a kereskedelmi csatornák érdekeltek lehetnek a felmérésben, hiszen nem mindegy, hogy MIKOR és MENNYI pénzt fektetnek egy valóságműsor lebonyolításába.

Szakértői javaslatok

Hivatkozom az előző pont záró gondolatára: "[...] a kereskedelmi csatornák érdekeltek lehetnek a felmérésben, hiszen nem mindegy, hogy MIKOR és MENNYI pénzt fektetnek egy valóságműsor lebonyolításába."

A feladat megoldásának jelenlegi helyzete (best practice) és ennek értékelése/kritikája

Amennyiben nem találkoztam volna a tantárgy keretén belül felkínált hasonlóságelemzéssel, aligha tudnék releváns következtetéseket levonni pl. a szakdolgozatomhoz használt kérdőívre adott válaszokból - egyrészt az egyént, és nem a társadalmat hivatott felmérni, másrészt pedig a minta nem reprezentatív. Lehetséges módszer: a nyitott kérdésekre adott válaszok szófelhőben való feldolgozása, melynek segítségével felmérhető, hogy milyen jellemzőkkel (pozitív, negatív) illeti a kitöltők összessége a valóságshow témakört. Ez azonban inkább arra adna választ, hogy a valóságműsorok minőségében, összetételében mit kellene változtatni ahhoz, hogy a nézők hozzáállása is megváltozzon, és nem az eredeti kérdésre. Ha az OAM táblázatot ugyanúgy összeállítom, de az elemzést nem kapom meg, akkor minden bizonnyal intuícióimra hallgatva valamiféle becslést vonhattam volna le az értékekből. Ugyan rendszerében, összefüggéseiben kéne vizsgálni az adatokat, azonban viszonyítási pont hiányában ez sem lenne hiteles, és konkrét.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok