Internetezés

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Jkv9 (vitalap | szerkesztései) 2013. május 16., 15:58-kor történt szerkesztése után volt. (A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása)

Forrás

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

Az internetezésre maradó idő vizsgálata.

Vizsgálat arról, hogy manapság melyik generációnak van a legkevesebb ideje az internet használatára.

A feladat előtörténete

Ez a téma azért fontos, mert azt gondolom, hogy a mai világ ha úgy tetszik "mozgatórugója" az informatika. Mindenhol találkozunk vele, épp úgy, ahogyan az internet használattal. A telefonokban, a tv-ben, a laptopokban, a fényképező gépekben, még a vonaton is van wifi, azaz internet hozzáférési lehetőség. Azt gondolom, hogy ha valaki a későbbiekben ezen a szálon szeretne tovább menni, akkor feltétlenül tudatában kell lennie annak, hogy ki is a célközönség, kik a fogyasztók, illetve kik azok, akik fogyasztóvá válhatnak.

A feladat megoldásának jelenlegi helyzete

Abban az esetben, ha nem találkozom Pitlik Tanár úrral, egy olyan módszert alkalmazok, melynek segítségével megtudhatom, hogy mely korcsoportnak van a legtöbb, illetve legkevesebb ideje az internet használatára. Azt gondolom, hogy akkor is táblázat segítségével oldottam volna meg a feladatot, hogy jobban áttekinthetően, könnyebben értékelhessem, hogy mely korcsoportnak mennyi ideje marad az internet használatára. Ha felírom az adott korcsoportokat felbontva nőkre és férfiakra, valamint felírom a napi átlagos elfoglaltságukat, akkor már ki tudom tölteni, hogy egy adott korcsoport mennyi időt tölt el ezekre a rutin dolgokra. Ezt követően átlagot számolok, és így megtudom, kinek van a legkevesebb, illetve a legtöbb felhasználatlan ideje. Azt gondolom, a légcélszerűbb, ha a Microsoft Excel táblázatban készítjük el ezt a vizsgálatot.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása

Az objektumok, illetve attribútumok felírásában egy kisebb statisztikai teszt volt segítségemre.

Objektumok (sorok)

Attribútumok (X, Y oszlopok)

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A kutatási módszer

Az eredmények

Következtetés