BPROF tesztkerdes 0002

A Miau Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Rdk9 (vitalap | szerkesztései) 2021. január 5., 22:37-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „ Kérdés:A PLA- felmérés adatainak például következetességi célú , valós idejű elemzésekor a mesterséges intelligenciára… (Következetesség: vagyis eb…”)

(eltér) ← Régebbi változat | legfrissebb változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)


Kérdés:A PLA- felmérés adatainak például következetességi célú , valós idejű elemzésekor a mesterséges intelligenciára… (Következetesség: vagyis ebben az esetben a felmérésben résztvevő alanyok az összegyűjtött adatok alapján mennyire következetesek, mennyire lehetnek valósak az általuk adott értékek önmagukhoz és egymáshoz képest is.)

Válasz lehetőségek

1.) - nincs szükség, mert bárki, akinek van elegendő ideje, ki tudja értékelni megfelelően a felmérés adatait. 2.) - szükség van, de csak akkor, ha ellenőrizni akarjuk az általunk kézileg elkészített modelleket, eredményeket. 3.) - szükség van, mert az adatbázis feltöltése adatokkal túl sok időt igénybe vevő és túl komplex feladat egy emberi agy számára. 4.) - szükség van, mert a felmérés adatainak kiértékelésére nem alkalmas az emberi gondolkodásmód, ahogy azt a naiv becslések és a következmény változójának értékei korrelációi is mutatja. 5.) - szükség van, például akkor, ha a kézi (naiv) megoldásunkat akarjuk ellenőrizni.

Jó válaszok indoklása

1.) Helyes válasz indoklása: Mind a két eset igaz, mert az MI-re szükség van ha nagy adathalmazokat valós időben akarunk kiértékelni, továbbá a robot szem olyan dimenziókat is lát amiket az emberi agy képtelen, ennek ellenére meg lehet próbálni de utána ajánlott leellenőrizni az MI segítségével.

Rossz válaszok indoklása

1.) Figyelem tesztelése a valós idejűségre vonatkozik, tehát, hogy az olvasó meg értette-e teljesen a kérdést. 2.) Itt a csak, mindig, soha típushibára kell figyelni, a mondat többi része teljesen helyes, ha nem lenne benne a „csak akkor” 3.) Ez a folyamat valamint a kérdés teljes megértettségét teszteli. Ismét előkerül a valós idejűség, továbbá az adatbázis adatokkal való feltöltése, nem igényli az MI segítségét, mert lehet a folyamat relatív sok igényt időbevevő, de semmi esetben sem túl komplex ami az MI bevonását igényelné.


Meta-adatok

1.) Típus: fejből – keresést/manipulációkat megengedve 2.) Típus2: kell asszociálni/nem kell asszociálni 3.) Típus3: többszöri választásos kérdés 4.) Helyes válasz sorszáma: 1.4, 1.5