„Bandi” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(Új oldal, tartalma: „=Forrás= [http://miau.gau.hu/oktatas/2011osz/bb_beszallito.xlsx XLS] =A tervezett alkalmazás/megoldás címe= Az Agroméra Mezőgazdasági Zrt. részére a megfelelő ...”)
 
 
(37 közbenső módosítás ugyanattól a szerkesztőtől nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
 
=Forrás=
 
=Forrás=
[http://miau.gau.hu/oktatas/2011osz/bb_beszallito.xlsx XLS]
 
  
 
=A tervezett alkalmazás/megoldás címe=
 
=A tervezett alkalmazás/megoldás címe=
Az Agroméra Mezőgazdasági Zrt. részére a  megfelelő beszállító kiválasztása a domináns alkatrészek alapján.
+
A Tokaj Hegyalján található települések turisztikai mutatóinak összehasonlító elemzése
ngdkgdfngdgd
 
 
 
 
=A feladat előtörténete=
 
=A feladat előtörténete=
A cég optimálisabb működéséhez elengedhetetlen a megfelelő beszállító meghatározása. A cég anyag szükségletét több szállító is ki tudja elégíteni,különböző paramétertől függően,ezért is fontos az ideális szállító meghatározása.
+
A feladat elsődleges céljaként a szakdolgozatom kutatómunkájának alátámasztását határoztam meg.Természetesen hasznos lehet mindazok részére, akik érdeklődnek ezen települések turisztikai adatai iránt.Ilyen célcsoportok lehetnek akár az adott terület lakói, vezetői, látogatói,illetve adatbázist biztosíthat további elemzések számára.
 
 
 
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése=
 
=A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése=
Az Agroméra Mezőgazdasági Zrt. jelenleg több beszállítóval is kapcsolatban áll, mely időt, energiát és plusz ráfordítást is igényel egy adott alkatrész hiánya esetén.
+
Az általam használt adatokhoz különböző internetes nyilvántartási oldalakon természetesen hozzá lehet jutni, de az információk adott területen külön-külön találhatóak meg és több évre levetítve számos mutatót használva az általam alkalmazott módszer nélkül nem lehetne pontos, egyértelmű megállapításokat tenni.Az adatok nagy mennyisége leszűkíti az összehasonlításokhoz használható módszereket, hiszen viszonylag nehézkes lenne fejben vagy akár írásban egy ilyen elemzést elvégezni, de sajnos kevesebb információból nem lehetne kellőképpen átfogó képet kapni az adott településekről.   
A menedzsment arra a követeztetésre jutott, hogy szeretné a beszállítást egy cégre minimalizálni, mivel így egy éves szerződéssel további kedvezményeket igényelhet és folyamatos alkatrész biztosítást kapnak.  Elsőre a cég a legrégebbi beszállítóra, az Ikr-re tenné a voksát, tekintettel a régi közös munkára.
 
 
 
Ezt a feladatot ugyanezen adatok alapján úgy oldottam volna meg, hogy minden termékre egyesével meg néztem volna,mely beszállítónál a legolcsóbb és leggyorsabban szállítható, hogy meghibásodás esetén minimálisat álljon a gép . Ezek alapján az Axiál a nyerő. A jelenlegi gyakorlat nagy hátránya, hogy több termék esetén túl sok időt vesz igénybe.
 
Egy új megoldással lerövidülhet az idő az optimális beszállító megállapításához.
 
 
 
Ebben segíthet az excel fájlban Adatok munkafüzeten összegyűjtött adatok, hogy megéri váltani a költségek és a minőség függvényében vagy maradjon a legrégebbi beszállítónál.
 
 
 
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=
 
=A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)=
Az adatvagyon a cég 5 beszállítójának három különböző termék adatait tartalmazza több szempont szerint csoportosítva. Az összehasonlításra készített táblázat elemeit az Agroméra Mezőgazdasági Zrt. éves elnöki beszámolóiból gyűjtöttem ki. A feladatot nehezítette, hogy mely alkatrészek alapján csoportosítjuk a beszállítókat.
+
Az adatvagyon a Tokaj Hegyalján lévő települések közül tizenhetet hasonlít össze, különböző mutatók alapján.Az adatokhoz az Országos Területfejlesztési és Területrendezési Információs Rendszer nyilvántartásából jutottam hozzá. Az elemzést három évre visszamenően végeztem el.
 
 
==Objektumok (sorok)==
 
==Objektumok (sorok)==
A kimutatás objektumai, tehát a táblázat sorai a cég jelenlegi beszállítói: Axiál, Gránit, Habi, Ikr és a Kramp.
+
A kimutatás objektumai, tehát a táblázat sorai az általam vizsgált tizenhét Tokaj-Hegyalján lévő települést sorolja fel.
  
==Attribútumok (X, Y oszlopok)==
+
=Attribútumok (X, Y oszlopok)=
Az attribútumok három különböző alkatrész: kardán, olaj és az ékszíj, meghatározó tulajdonságai. A cég mindennapi munkálatai során ezek a termékek, amik a leggyakrabban használtak,ezért szűkítettem le az összes alkatrészt erre a pár tételre.
 
  
- Az ár mértékegysége: Ft.
+
Az attribútumok a következő hat különböző turisztikai mutatót tartalmazzák.
Irány: minél kisebb az ára, annál jobb.
+
-Falusi szállásadás szállásférőhelyeinek száma:melynek mértékegysége a darab, iránya nulla, mert minél több a szálláshely annál pozitívabb a mutató.
  
- A garancia mértékegysége: hónap.
+
-Panziók száma, melynek mértékegysége szintén darab és iránya is megegyező az előző mutatóéval, tehát nulla, mert minél több van belőle annál jobb a térség turizmusának.
Irány: minél nagyobb a garancia idő, annál jobb.
 
  
- A szállítási idő mértékegysége: nap.
+
-Falusi szállásadás vendéglátóinak száma, szintén darab mértékegységgel rendelkezik és nulla az iránya.
Irány: minél kisebb a szállításra fordított idő, annál jobb.
 
  
- A szállítási költség mértékegysége: Ft
+
-Panziók szállásférőhelyeinek száma: az elemzés negyedik mutatója, melynek mértékegysége a darab, iránya nulla.
Irány: minél kevesebb a szállítási költség, annál jobb.
 
 
 
Ezek az attribútumok lesznek majd az összehasonlító elemzés alapja.
 
  
 +
-Vendégéjszakák száma a kereskedelmi szálláshelyeken és a Külföldi vendégek száma a kereskedelmi szálláshelyeken
 +
az előzőekkel azonosan szintén nulla iránnyal rendelkeznek.
 
=A feladat által érintett célcsoportok=
 
=A feladat által érintett célcsoportok=
A feladatom által érintett célcsoport az Agroméra Zrt. készletgazdálkodási osztály munkatársai.
+
Az érintett célcsoportok lehetnek az adott terület lakói, vezetői, látogatói illetve azok a személyek akik az általam készített összehasonlítást kívánják alkalmazni, tovább fejleszteni.
 
 
- Minden olyan kolléga, aki a cégnél az adott termékek rendelésével foglalkozik érintett a problémában.
 
Mikor melyik terméket melyik beszállítótól rendelje a cég az optimális eset eléréséhez.
 
 
 
 
=A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság=
 
=A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság=
Jelenlegi használt gyakorlat forrásigénye:
+
Jelenlegi használható források általános feltételei:
  
- elnöki beszámolók adatainak megszerzése
+
-Regisztráció
  
- microsoft office programcsomag (már előző évi beszerzés)
+
-Ügyfélkapus bejelentkezés
  
- számításokat végző személy : 1 fő
+
-adatkezelői ismeretek
  
- számításokhoz szüksége munkaidő: becsült idő 45 perc.
+
Amennyivel ezek összességével rendelkezik az információra éhes érdeklődő, számításaim szerint a tizenhét település összehasonlítása, hat mutatóval, három évre visszamenően megközelítőleg hat óra alatt készíthető el egy átlagos számítástechnikai gyakorlattal rendelkező személy által.Tehát körülbelül ennyi időt spórol meg az aki az általam készített adatokat tekinti meg.Természetesen bármely adatokat ezzel a módszerrel hasonlít össze, mennyiségtől függően, de biztosan spórol az idejével.  
 
 
Hasonlóságelemzés forrásigénye:
 
 
 
- elnöki beszámolók adatainak megszerzése
 
 
 
- számításokhoz szükséges keretrendszer megszerzése(ingyenes)
 
 
 
- számításokat végző személy : 1 fő
 
 
 
- számításokhoz szüksége munkaidő: 15 perc
 
 
 
Átlagos 1 fő munkadíja a cégnél 1000Ft.
 
Költség megtakarítás a hasonlóság elemzéssel 0,5 óra x 1000Ft= 500Ft.
 
1 fő teljes felülvizsgálati költsége a régi módszerhez: 3/4 óra x 1000Ft= 750Ft.
 
 
 
Összes megtakarítás: 1250Ft és 45 perc.
 
  
 
=A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)=
 
=A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)=
 +
A megoldás menete:
  
'''A megoldás menete:'''
+
Első lépés: Az adatok összegyűjtése a TEIR.hu adatbázisából.Ennél a munkarésznél a precizitás a legfontosabb, ennek megfelelően arra ügyeltem a leginkább, hogy minden cella ki legyen töltve és azonos legyen a mértékegység csoportokon belül.A vizsgát településeket Tokaj-Hegyaljáról választottam ki.Több csoportosítása is létezik a hegyaljai területeknek, de én főként úgy vállogattam, hogy olyan városokat vizsgálhassak, melyekről rendelkezésre állt kellő információ három évre visszamenően. Ezért szűrő segítségével szelektáltama a megfelelő mennyiségü adattal rendelkező településeket, melyeket a későbbiekben elemeztem.
  
'''Első lépés''': az Agroméra Zrt. elnöki beszámolóiból az adatok összegyűjtése, rögzítése. A szállítók Adat munkafüzetének elkészítése. Ezen lépés során figyeltem arra, hogy az adatbázisban nem foruljon elő duplikáció.
+
Második lépés: A pivot tábla elkészítése. Kimutatás diagram segítségével elkészítettem a pivot munkalapot.Itt a már kiszűrt településeket elemezzük több mutató alapján,melyek az attribútumok között szerepelnek azonos mértékegységgel ellátva.Meghatározzuk az irányokat is. A pivot táblánk alá minden mutatóról eldöntjük, hogy az elemzésük alapján mi a pozitív és mi a negatív érték.Ennek megfelelően 1-es a növekvő, a 0-s a csökkenő rangsorolást jelentette. Az én mutatóim irányát minden eseteben 0-ásnak ítéltem, mert a vizsgált tulájdonságok annál pozitívabbak, minnél nagyobb értékkel rendelkeznek.A pivot tábla nagy valószínűséggel helyes, mert minden cellába 1-es került a program segítségével,ami arra utal, hogy ott egy darab adat van.
  
'''Második lépés:''' A pivot tábla elkészítése. Kimutatás diagram segítségével elkészítjük a pivot munkalapot. Ebben a lépésben határozzuk meg az irányokat is. Az 1-es a növekvő, a 0-s a csökkenő rangsorolást jelöli.
+
Harmadik lépés: Coco futtatása, paraméterek meghatározása a Coco munkalapon.  
  
'''Harmadik lépés:''' Coco futtatása, paraméterek meghatározása a Coco munkalapon.
+
Negyedik lépés: Coco mátrix elemzése és értelmezése illetve a HA függvény és a grafikon elkészítése.A Ha föggvény készítésénél megadtam egy értéket, mely ebben az esetben 1000 volt és a program azt veszi, hogy ahhoz az optimális értékhez viszonyítva milyen irányban, mekkora eltérés van.
  
'''Negyedik lépés:''' Coco mátrix elemzése és értelmezése.
+
Ötödik lépés: Szócikk elkészítése.
  
'''Ötödik lépés:''' Szócikk elkészítése
+
=Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)=
 +
A coco elemzés alapján kijelenthető, hogy a vizsgált települések turisztikai mutatóik alapján nagymértékben eltérnek egymástól.Alapvetően a legpozitívabb mutatókkal rendelkező települések:Erdőbénye,Tarcal, Bodrogkeresztúr, Tokaj,Szerencs és Tállya mind három évi teljesítésüket figyelembe véve.Sajnos a többi településről elmondható, hogy jóval elmaradnak mutatóik alapján az említett területektől.Megállapítható, hogy a települések nagy része 2010-ben zárta az utóbbi három év adatai alapján a legrosszabb évet, két település kivételével, habár olyan is előfordult, hogy ugyan nem volt rosszabb éve egy városnak mint az előzőekben,de fejlődést sem tudott produkálni.
 +
Alpvetően 2008-ban  Erdőbénye,Tarcal,Tokaj és Bodrogkeresztúr mutatói voltak az élen, és a középmezőnyt képviselte:Mezőzombor,Rátka,Szerencs és Tállya. A mutatóik alapján nem túl eredményes évet zárt:Abaújszántó,Bekecs,Bodrogkisfalud,Galop,Legyesbénye,Mád, Monok, Szegilong és a sort zárja Szegi a legnegatívabb értékekkel.
  
=Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)=
+
2009-ben Erdőbénye és Tokaj kivételével minden vizsgált település javított mutatóin.A két említett Város habár nem javított de ők rontani sem rontottak eredményeiken.Említésre méltó, hogy a 2008- ban sereghajtóként titulált települések fejlődtek saját 2008-as mutatóik alapján a legtöbbet 2009-re.Ettől függetlenül még mindig élen álltak adataik alpján a következő települések:Erdőbénye,Bodrogkeresztúr,Tarcal,Tokaj,Tállya, akár csak 2008-ban.Középmezőnyt képviselte szintén Mezőzombor és Rárka.A mezőny vége megeggyezik a 2008-ban  hátraszorultakkal, bár mindeggyikőjük javított az előző évi eredményén.
A excel fájlban láthatjuk, hogy az Axiál a legkedvezőbb beszállító az Agroméra Mezőgazdasági Zrt. részére. Amiben javítani kellene a cégnek az optimálisabb kiszolgálás érdekében az a szállítási költség, amiben rosszabbak az értékei. A további beszállítók között már szorosabb a helyzet, ebből az ötösből egyérteműen kiemelkedik Axiál.
 
  
 +
2010-ben sajnos több település mutatói azt támasztjál alá, hogy drasztikus negatív változások mentek végbe.A három év alapján soha nem látott szint alá zuhant:Bodrogkisfalud,Mezőzobor, Monok,Rátka,Szegi, Szegilongés Szerencs saját eddigi mutatóikhoz viszonyítva.A 2010-es év minden település számára negatív volt a három évet figyelembe véve, kivételt képez ez alól. mivel megőrizte előző évi eredményeit :Bodrogkeresztúr,Erdőbénye.Tállya,Tarcal és Tokaj viszont javítaniuk szintén nem sikerült ebben az évbe sem.
 
=Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)=
 
=Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)=
 
+
Hasonlóság elemzés segítségével rengeteg adatot tudunk számos mutató alapján elemezni.Az eljárás nagy előnye, hogy pontos eredményeket biztosít, mivel gyorsabb és precízebb az embernél, de persze ez csak abban az esetben igaz, ha megfelelően és helyesen adtuk meg az alapadatokat.Elmondható, hogy a hasonlóság elemzés segítségével időt is lehet spórolni és az ezzel a módszerrel készített kutatómunkák nélkülözhetetlen részei egy szakdolgozatnak, diploma munkának.
A hasonlóságelemzéssel meghatározható, hogy melyik az a cég az Agroméra számára, aki a legjobb beszállító. Elmondható, hogy a hasonlóság elemzés segítségével a cég pénzt és időt spórolhat meg, mert hosszadalmas a régi módszer, mivel a gép több adatra gyorsabb, mint az ember és nagyobb a hibázási lehetőség is.
 
A régi és az új módszer is az Axiált hozta ki nyertesnek, az alapvető különbség a döntés meghozásának időtartamában,költségek nagyságában tér el.
 
 
 
 
=Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)=
 
=Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)=
Megérte a tananyagot alkalmazni, mert új potenciális fő beszállítót határoztunk meg a cég számára.
+
Megéri alkalmazni a tanult módszert,mert hosszabb távon több haszna van, mint amennyi időbe került elsajátítása.
Mely hosszabb távon kedvezőbb lehet a cégnek, mint amennyi energiát és költséget felemésztett az elemzés elkészítése.
 
 
 
 
=Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba=
 
=Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba=
 
=Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok=
 
=Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok=
 
[https://miau.gau.hu/mediawiki/index.php/Feladatterv:COCO:000_minta nyilatkozat és kitöltési segédlet]
 
[https://miau.gau.hu/mediawiki/index.php/Feladatterv:COCO:000_minta nyilatkozat és kitöltési segédlet]
 
[[Kategória:Hasonlóságelemzés_(special)]]
 
[[Kategória:Hasonlóságelemzés_(classic)]]
 

A lap jelenlegi, 2012. március 12., 15:43-kori változata

Forrás

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

A Tokaj Hegyalján található települések turisztikai mutatóinak összehasonlító elemzése

A feladat előtörténete

A feladat elsődleges céljaként a szakdolgozatom kutatómunkájának alátámasztását határoztam meg.Természetesen hasznos lehet mindazok részére, akik érdeklődnek ezen települések turisztikai adatai iránt.Ilyen célcsoportok lehetnek akár az adott terület lakói, vezetői, látogatói,illetve adatbázist biztosíthat további elemzések számára.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

Az általam használt adatokhoz különböző internetes nyilvántartási oldalakon természetesen hozzá lehet jutni, de az információk adott területen külön-külön találhatóak meg és több évre levetítve számos mutatót használva az általam alkalmazott módszer nélkül nem lehetne pontos, egyértelmű megállapításokat tenni.Az adatok nagy mennyisége leszűkíti az összehasonlításokhoz használható módszereket, hiszen viszonylag nehézkes lenne fejben vagy akár írásban egy ilyen elemzést elvégezni, de sajnos kevesebb információból nem lehetne kellőképpen átfogó képet kapni az adott településekről.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Az adatvagyon a Tokaj Hegyalján lévő települések közül tizenhetet hasonlít össze, különböző mutatók alapján.Az adatokhoz az Országos Területfejlesztési és Területrendezési Információs Rendszer nyilvántartásából jutottam hozzá. Az elemzést három évre visszamenően végeztem el.

Objektumok (sorok)

A kimutatás objektumai, tehát a táblázat sorai az általam vizsgált tizenhét Tokaj-Hegyalján lévő települést sorolja fel.

Attribútumok (X, Y oszlopok)

Az attribútumok a következő hat különböző turisztikai mutatót tartalmazzák. -Falusi szállásadás szállásférőhelyeinek száma:melynek mértékegysége a darab, iránya nulla, mert minél több a szálláshely annál pozitívabb a mutató.

-Panziók száma, melynek mértékegysége szintén darab és iránya is megegyező az előző mutatóéval, tehát nulla, mert minél több van belőle annál jobb a térség turizmusának.

-Falusi szállásadás vendéglátóinak száma, szintén darab mértékegységgel rendelkezik és nulla az iránya.

-Panziók szállásférőhelyeinek száma: az elemzés negyedik mutatója, melynek mértékegysége a darab, iránya nulla.

-Vendégéjszakák száma a kereskedelmi szálláshelyeken és a Külföldi vendégek száma a kereskedelmi szálláshelyeken az előzőekkel azonosan szintén nulla iránnyal rendelkeznek.

A feladat által érintett célcsoportok

Az érintett célcsoportok lehetnek az adott terület lakói, vezetői, látogatói illetve azok a személyek akik az általam készített összehasonlítást kívánják alkalmazni, tovább fejleszteni.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

Jelenlegi használható források általános feltételei:

-Regisztráció

-Ügyfélkapus bejelentkezés

-adatkezelői ismeretek

Amennyivel ezek összességével rendelkezik az információra éhes érdeklődő, számításaim szerint a tizenhét település összehasonlítása, hat mutatóval, három évre visszamenően megközelítőleg hat óra alatt készíthető el egy átlagos számítástechnikai gyakorlattal rendelkező személy által.Tehát körülbelül ennyi időt spórol meg az aki az általam készített adatokat tekinti meg.Természetesen bármely adatokat ezzel a módszerrel hasonlít össze, mennyiségtől függően, de biztosan spórol az idejével.

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

A megoldás menete:

Első lépés: Az adatok összegyűjtése a TEIR.hu adatbázisából.Ennél a munkarésznél a precizitás a legfontosabb, ennek megfelelően arra ügyeltem a leginkább, hogy minden cella ki legyen töltve és azonos legyen a mértékegység csoportokon belül.A vizsgát településeket Tokaj-Hegyaljáról választottam ki.Több csoportosítása is létezik a hegyaljai területeknek, de én főként úgy vállogattam, hogy olyan városokat vizsgálhassak, melyekről rendelkezésre állt kellő információ három évre visszamenően. Ezért szűrő segítségével szelektáltama a megfelelő mennyiségü adattal rendelkező településeket, melyeket a későbbiekben elemeztem.

Második lépés: A pivot tábla elkészítése. Kimutatás diagram segítségével elkészítettem a pivot munkalapot.Itt a már kiszűrt településeket elemezzük több mutató alapján,melyek az attribútumok között szerepelnek azonos mértékegységgel ellátva.Meghatározzuk az irányokat is. A pivot táblánk alá minden mutatóról eldöntjük, hogy az elemzésük alapján mi a pozitív és mi a negatív érték.Ennek megfelelően 1-es a növekvő, a 0-s a csökkenő rangsorolást jelentette. Az én mutatóim irányát minden eseteben 0-ásnak ítéltem, mert a vizsgált tulájdonságok annál pozitívabbak, minnél nagyobb értékkel rendelkeznek.A pivot tábla nagy valószínűséggel helyes, mert minden cellába 1-es került a program segítségével,ami arra utal, hogy ott egy darab adat van.

Harmadik lépés: Coco futtatása, paraméterek meghatározása a Coco munkalapon.

Negyedik lépés: Coco mátrix elemzése és értelmezése illetve a HA függvény és a grafikon elkészítése.A Ha föggvény készítésénél megadtam egy értéket, mely ebben az esetben 1000 volt és a program azt veszi, hogy ahhoz az optimális értékhez viszonyítva milyen irányban, mekkora eltérés van.

Ötödik lépés: Szócikk elkészítése.

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

A coco elemzés alapján kijelenthető, hogy a vizsgált települések turisztikai mutatóik alapján nagymértékben eltérnek egymástól.Alapvetően a legpozitívabb mutatókkal rendelkező települések:Erdőbénye,Tarcal, Bodrogkeresztúr, Tokaj,Szerencs és Tállya mind három évi teljesítésüket figyelembe véve.Sajnos a többi településről elmondható, hogy jóval elmaradnak mutatóik alapján az említett területektől.Megállapítható, hogy a települések nagy része 2010-ben zárta az utóbbi három év adatai alapján a legrosszabb évet, két település kivételével, habár olyan is előfordult, hogy ugyan nem volt rosszabb éve egy városnak mint az előzőekben,de fejlődést sem tudott produkálni. Alpvetően 2008-ban Erdőbénye,Tarcal,Tokaj és Bodrogkeresztúr mutatói voltak az élen, és a középmezőnyt képviselte:Mezőzombor,Rátka,Szerencs és Tállya. A mutatóik alapján nem túl eredményes évet zárt:Abaújszántó,Bekecs,Bodrogkisfalud,Galop,Legyesbénye,Mád, Monok, Szegilong és a sort zárja Szegi a legnegatívabb értékekkel.

2009-ben Erdőbénye és Tokaj kivételével minden vizsgált település javított mutatóin.A két említett Város habár nem javított de ők rontani sem rontottak eredményeiken.Említésre méltó, hogy a 2008- ban sereghajtóként titulált települések fejlődtek saját 2008-as mutatóik alapján a legtöbbet 2009-re.Ettől függetlenül még mindig élen álltak adataik alpján a következő települések:Erdőbénye,Bodrogkeresztúr,Tarcal,Tokaj,Tállya, akár csak 2008-ban.Középmezőnyt képviselte szintén Mezőzombor és Rárka.A mezőny vége megeggyezik a 2008-ban hátraszorultakkal, bár mindeggyikőjük javított az előző évi eredményén.

2010-ben sajnos több település mutatói azt támasztjál alá, hogy drasztikus negatív változások mentek végbe.A három év alapján soha nem látott szint alá zuhant:Bodrogkisfalud,Mezőzobor, Monok,Rátka,Szegi, Szegilongés Szerencs saját eddigi mutatóikhoz viszonyítva.A 2010-es év minden település számára negatív volt a három évet figyelembe véve, kivételt képez ez alól. mivel megőrizte előző évi eredményeit :Bodrogkeresztúr,Erdőbénye.Tállya,Tarcal és Tokaj viszont javítaniuk szintén nem sikerült ebben az évbe sem.

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Hasonlóság elemzés segítségével rengeteg adatot tudunk számos mutató alapján elemezni.Az eljárás nagy előnye, hogy pontos eredményeket biztosít, mivel gyorsabb és precízebb az embernél, de persze ez csak abban az esetben igaz, ha megfelelően és helyesen adtuk meg az alapadatokat.Elmondható, hogy a hasonlóság elemzés segítségével időt is lehet spórolni és az ezzel a módszerrel készített kutatómunkák nélkülözhetetlen részei egy szakdolgozatnak, diploma munkának.

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Megéri alkalmazni a tanult módszert,mert hosszabb távon több haszna van, mint amennyi időbe került elsajátítása.

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok

nyilatkozat és kitöltési segédlet