„Vita:Csoportmunka projekt:11.csoport” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
 
(8 közbenső módosítás, amit 4 másik szerkesztő végzett, nincs mutatva)
60. sor: 60. sor:
  
 
N: mit szólnátok ha feltölteném a fájl amit írtam és utána mindenki tudná szerkeszteni ahogy akarja. ?
 
N: mit szólnátok ha feltölteném a fájl amit írtam és utána mindenki tudná szerkeszteni ahogy akarja. ?
N: Sziasztok ? Valaki van ? Elkéne kezdeni valami anyagot feltölteni mostmár !! Szerintetek ha a történeti modulhoz feltöltöm amit írtam akkor ti azt tudjátok utánna szerkeszteni ? vagy átírni amivel nem értetek egyet ?
+
N: Sziasztok ? Valaki van ? Elkéne kezdeni valami anyagot feltölteni mostmár !! Szerintetek ha a történeti modulhoz feltöltöm amit írtam akkor ti azt tudjátok utánna szerkeszteni ? vagy átírni amivel nem értetek egyet ? '''Zs''': szerintem jó lesz így, csak a nagy nevek hiányoznak belőle(Taylor, Fayol stb.) és bőven elég is!Az ontológiai modult megcsináltam..Ha szeretnétek szerkeszteni szerintem ti is tudjátok ugyanúgy!!
 +
N: Nagyon ügyi vagy Zsófi, én feltöltöttem a történeti modult, ha gondoljátok változtassatok rajta. A tiéd szerintem szupiii lett :)
 +
 
 +
 
 +
No: Sziasztok! Az ontológiai részbe mit kéne írni? Látom a történelmi kész van, szupi lett :)
 +
Zs: az ontológiai rész is készen van! még maradt a történelmi ellentmondások!
 +
 
 +
P:Megírtam a definíciós részt nézzétek át légyszíves. Szerkesszétek nyugodtan ha valami nem tetszik :)
 +
 
 +
Zs: a formázásokat én csináltam!az én fejem vegyétek! :)
 +
 
 +
No: Sziasztok :) Megírtam a történeti ellentmondásokat. Szép napot mindenkinek :)
 +
L: akkor szerintem minden meg van :) én is befejeztem

A lap jelenlegi, 2016. március 6., 16:41-kori változata

Média:Peldaegyketto.oggSziasztok! Akkor itt tudunk beszélni :) Zs: sziasztok!feltudjuk osztani valahogy egymás között a feladatot? P:Sziasztok!Én is itt vagyok :) Akár valamelyik délután is lehetne vagy szombaton :) N: Halihó, remélem ma szép számmal összegyűlünk, javaslom aki itt van írja meg , és osszuk fel egymást között hogy ki mivel foglalkozik.:) P:Sziasztok! Én itt vagyok :) N:Tehát akkor a mi témánk az emberi erőforrás menedzsment, ahogy látom. Van történeti modul , ontológiai modul történeti ellentmondások definíció alkotási modul és az ellenőrző tesztkérdések modul ? Ezeket kell adatokkal feltöltenünk igaz ? Így gondoljátok ti is? P:először a történeti modullal kellene kezdenünk? Vagy felosszuk a modulokat? Hogy lenne a jobb?Igen ezeket kell adatokkal feltöltenünk. N: Kezdjük a történeti modullal,keressünk rá egy kicsit erre a témára és utána beszéljük meg hogy ki mit talált :) P:Rendben :)

Itt vagyok már én is N:Ha visszamentek arra az oldalra ahol rákattintasz a csoport feladatra ott van egy 0. feladat amit a csoportvezetők írtak, abban le van írva hogy mit várnak el az egyes moduloknál.

A: http://gti.ektf.hu/anyagok/tananyagok/Matiscsakne/2012-2013-1/okt.9/3_ea_a_szugy_hazai_tortenete_es_helye_a_szervezetben.pdf Ebben benne van, hogy a kiegyezéssel kezdődött a hr stb... P:Nem baj, hogy ez csak magyar? Nem az egész kellene? N:Szerintem nekünk nem ez kell... "A szocialista rendszer egész ideje alatt a munkaügyi és a személyügyi tevékenység ketté lett osztva, egy szervezeten belül külön egységként működött. 1968-as gazdasági reformfolyamat kedvezően hatott az EE (emberi erőforrás) gazdálkodásra. 1989-1990-es években a rendszerváltás idején megszüntetik a káderosztályt. Ez a Humánerőforrás-menedzsment mélypontja. Rendszerváltás után egyértelmű elismerést nyer a munkaerőpiac léte. Törvényben szabályozzák, megindul a bérszabályozás. Autonómia. Erőteljes differenciált bérezés alakul ki. XXI. század: az EE stratégia erőforrássá válik. Erős elkötelezettség, hatékony konfliktusmenedzsment mutatkozik." Találtam egy ilyen szöveget , csak tovább kéne keresni máig. Plusz ezeket kicsit ki kéne fejteni . Viszont ezeket amiket találunk be kell majd tenni a források közé, viszont azt nem tudom ha én mondjuk ezeket a szövegeket átírom a saját szavaimmal , akkor is kell e a forrás. Mert annak nincs értelme ha találok valamit bemásolom és lehivatkozom.

A: Az enyém miért nem jó? Benne van minden... El is kezdtem kiírni

A: Miért, ez nem magyar?

A: Nincs kikötve hogy nem csak Magyarországról lehet P:Szerintem Taylorról is kellene én mindenhol őt találom :) N: http://www.atanarur.hu/wp-content/uploads/2013/10/hr-altalanos-kerdesei.pdf 30. oldatól. ebben benn van magyarország is

P:http://www.doksi.hu/get.php?lid=1983 Ezt megnéznétek? N: természetesen azt amit küldtem csak nagyon lerövidítve.


P:N szerintem jó lesz az amit belinkeltél.Abban is van szó Taylorról :)

A: Ez milyen? http://www.hrportal.hu/hr/adminisztratorbol-business-partner-a-hr-szakma-tortenete-20150122.html N: Köszii P :) azt írják a csoportvezetők hogy min. 10 időpont kell, és mindegyik után hozzá kell írni az URL-t is. szóval azt javaslom hogy nézzük meg amit küldtem és próbáljunk belül valami rövid vázlatot írni a legfontosabb eseményekkel időrendben. A: természetesen a tied is elolvassuk és abból is csemegézünk. Jó így ?

A. Rendben. :)

P:Igen évszámokat kell írni! P:1920-tól kezdjük?

N:: Lányok figyeljetek már :D , szerintetek az nem para, hogy ide mindenfélét belinkelünk ? mármint itt a beszélgető ablak alatt oda van írva mindenféle dolog. Olvastátok ?:D Rendben 1920 ! P:Remélem nem lesz baj,hogy belinkeltük ezeket. N: Hát most elbizonytalanodtam.

P:akkor elkezdem a történeti modult írni! P:Felteszem ide hogy mindenki el tudja olvasni és tudja korrigálni :) P:Robert Owen munkássága jelentős. A jótékony gondoskodó volt az első olyan szakember, akit a munkaadó azzal bízott meg, hogy javítson a munkavállalók sorsán. XIX-század végén. 1920- az emberséges bürokrata megjelenése a munkaügyi kapcsolatokban. A szervezetekre a növekedés és a specializáció volt a jellemző. A növekvő szervezetekhez egyre több szakember kellett. Megjelent a személyügyi menedzser. A személyügyi funkciók történetében először, ekkor már tudományos alapokra támaszkodva igyekeztek a munkafeladatok megosztásával, a dolgozók kiválasztásával, betanításával foglalkozni. Taylor és Fayol a menedzsment módszertanának illetve elméletének alapjait rakta le. A korszak fontos irányzatát jelentette még az un. emberi kapcsolatok irányzat. A második VH.utánni időszakra tehető a teljes foglalkoztatás mellett a képzett munkaerő óriási hiánya. Megerősödtek a szakszervezetek. A tendencia már a negyvenes években elkezdődött, de igazán a hatvanas években vált erőssé. A munkaadók és munkavállalók közötti konszenzus kialakítása létfontosságúvá vált abban a korszakban, amikor élesedni kezdett a gazdaságban a nemzetközi verseny. Már a kormányzatok is támogatták a személyzetis szakember alkalmazását. A 60-as évek végére a szervezeti ember az időben történő fejlődés fázisaként a szervezeti hatékonysággal és a célok iránti elkötelezett emberekkel kezdett el foglalkozni. Személyes fejlődési lehetőség. Manapság: Amerikában a XX.század elejéig az egyéni ráfordítás mértékétől függetlenül azonos bért fizettek a dolgozóknak. Majd a tudományos vezetés. 1940-es évek körül a tudományos vezetéstől az emberi viszonyok elvei felé fordul. A munkavállaló teljesítménye nem csak a munka megtervezésétól és az érte adható jutalom mértékétől függ, hanem pszichológiai és szociológiai tényezőktől is. 1935-ben elfogadott Wagner törvénnyel. A törvény többek között megtiltotta, hogy a munkáltatók saját szakszervezetet hozzanak létre, ugyanakkor jogot adott a munkásoknak a szervezkedésre, az alkura.1970-es évektől a személyzeti vezetés formálodó, kibontakozó új irányzat a munkavállalókat már emberi erőforrásként kezeli. Magyarországon három szakaszra osztható a személyügyi munka az emberi erőforrás menedzsment története. A II.VH-ig terjedő időszakra a szocializmus időszakára, s az azt felváltó, napjainkig tartó társadalmi időszakra. 1945 után a személyzeti munkát rendeletekben, pártpolitikai határozatokban írták elő. Így a személyzeti munka kizárólagosan politikai és adminisztratív funkciót töltött be ebben az időszakban. 1980-as években bontakozott ki és erősödött meg a személyzeti munka megújítása. 1990-es évek az ember a munkaerő ugyanolyan termelési tényező, mint minden más tőke. Vagyis a munkaerő ugyanúgy árunak tekinthető, mint a többi termelési tényező

N: Én is írtam egy vázlatot , de rájöttem hogy lehet hogy rosszat vettünk alapul. : talán ezt a linket kéne felhasználni lehet hogy te is ezt küldted P , korábban :) http://www.doksi.hu/get.php?lid=9510

N: mit szólnátok ha feltölteném a fájl amit írtam és utána mindenki tudná szerkeszteni ahogy akarja. ? N: Sziasztok ? Valaki van ? Elkéne kezdeni valami anyagot feltölteni mostmár !! Szerintetek ha a történeti modulhoz feltöltöm amit írtam akkor ti azt tudjátok utánna szerkeszteni ? vagy átírni amivel nem értetek egyet ? Zs: szerintem jó lesz így, csak a nagy nevek hiányoznak belőle(Taylor, Fayol stb.) és bőven elég is!Az ontológiai modult megcsináltam..Ha szeretnétek szerkeszteni szerintem ti is tudjátok ugyanúgy!! N: Nagyon ügyi vagy Zsófi, én feltöltöttem a történeti modult, ha gondoljátok változtassatok rajta. A tiéd szerintem szupiii lett :)


No: Sziasztok! Az ontológiai részbe mit kéne írni? Látom a történelmi kész van, szupi lett :) Zs: az ontológiai rész is készen van! még maradt a történelmi ellentmondások!

P:Megírtam a definíciós részt nézzétek át légyszíves. Szerkesszétek nyugodtan ha valami nem tetszik :)

Zs: a formázásokat én csináltam!az én fejem vegyétek! :)

No: Sziasztok :) Megírtam a történeti ellentmondásokat. Szép napot mindenkinek :) L: akkor szerintem minden meg van :) én is befejeztem