„Munkatársak értékelése” változatai közötti eltérés

A Miau Wiki wikiből
(A válaszokat befolyásoló tényezők)
(A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER))
32. sor: 32. sor:
  
 
=A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)=
 
=A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)=
 +
Az attribútumokat pontozásos rendszerben 100- tól 500-ig terjedően pontoztam.
 +
A munkatársak fizetését Ft/ hó-ban állapítottam meg.
 +
Kialakítottam a Pivot táblát ( a megadott eljárás szerint).
 +
Az alapadatok és az adatok tekintetében a cellahivatkozás módszerét alkalmaztam.
 +
Coco tábla készítése az F-keres fügvénnyel.
 +
Solver futtatása.
 +
Eredmények kiértékelése.
 +
 
=Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)=
 
=Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)=
 
=Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)=
 
=Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)=

A lap 2007. december 12., 22:13-kori változata

Forrás

XLS

A tervezett alkalmazás/megoldás címe

A munkatársak értékelési rendszere. Egy fiktív vállalat A, B, C, D dolgozóinak összevetése, mely segíti a HR dolgozók munkáját.

A feladat előtörténete

A vállalatnál szükségszerűvé vált a dolgozók értékelésének szakszerű kidolgozása. A vezetőség korábbi tapasztalatai alapján, az alábbi jellemzők kiértékelését tűzte ki: - dolgozó probléma megoldó képessége - szaktudása - munkafegyelem -egymás közti kommunikáció - a dolgozó motivációja. A jelenlegi példa fiktív, az itt szereplő adatoknak a valósággal kapcsolata nincs. A dolgozókat feletteseik értékelik, és ezen hasonlóságelemzés segíti munkájukat abban, hogy megfelelő dolgozókat tudjanak választani.

A feladat megoldás jelenlegi helyzete és ennek értékelése

A feladat célja kiszűrni azokat a dolgozók közti bérezési különbségeket, amelyek általában a hatékony munka rovására mehetnek, és amely különbségek a motivációját a dolgozóknak rombolhatják.

A tervezett megoldás adatvagyonának bemutatása (ANYAG)

Az adott témában egy fiktív vállalat 4 dolgozóját ( A, B, C, D dolgozó )vizsgáltam a megadott szempontok szerint, ill. a saját tapasztalataim szerint. A vizsgálati tér: 4 objektumot és 5 attribútumot tartalmaz.

A feladat által érintett célcsoportok

A feladat célcsoportja, a vállalat 4 dolgozója felett álló humán szakember, ill. egyéb vezetőjük is. Mivel az egyéb vezetőknek szerepe van a dolgozók juttatásainak döntésében, ill. a motivációk anyagi vonzatának elfogadásába is. Így tehát az ő munkájukat könnyíthati meg ezen hasonlóságelemzés.

A feladat megválaszolása kapcsán várható hasznosság

A feladat kiértékelése után a vezetőség információt kaphat a HR állapotáról, az itt levezetett információk kiértékelése további módszerek bevonását teheti szükségessé, a hatékonyságnövelés céljából. Rávilágít a feladat az esetleges átszervezés, továbbképzés, vagy egy megfelelő tréning beiktatására bizonyos dolgozók esetében. Végül választ adhat arra, hogy mely munkatárs, mely pozícióban a legeredményesebb, és egyben leghatékonyabb.

A válaszokat befolyásoló tényezők

A szakmai vezetők egyéni véleményét tükrözi, mégha maximálisan is próbálják nem személyes érzelmeik által vezérelve lefolytatni a szóban forgó értékelést. Óhatatlan, hogy a szimpatikusabb dolgozó esetleg jobb értékelést kaphat. A másrészről a vezetőnek tudnia kell, hogy a vállalt számára sem minden esetben az alacsonyabb fizetés lesz a cél. Hiszen ha egy megfelelően jó dolgozót pénzügyileg a vállalat alulértékel, fennáll a veszélye annak, hogy hamarosan másik munkát fog keresni. Tehát nem szabad a vezetőnek abba a hibába esnie, hogy azt a dolgozót tartja az értékelés után kiválónak , akinek a legkevesebbet fizet.

A saját megoldás bemutatása (MÓDSZER)

Az attribútumokat pontozásos rendszerben 100- tól 500-ig terjedően pontoztam. A munkatársak fizetését Ft/ hó-ban állapítottam meg. Kialakítottam a Pivot táblát ( a megadott eljárás szerint). Az alapadatok és az adatok tekintetében a cellahivatkozás módszerét alkalmaztam. Coco tábla készítése az F-keres fügvénnyel. Solver futtatása. Eredmények kiértékelése.

Az eredmények értelmezése (EREDMÉNY)

Ajánlások megfogalmazása (KÖVETKEZTETÉS)

Az információ többletérték lehetőségének levezetése (VITA)

Lépcsős függvény átforgatása szakértői rendszerként értelmezhető táblázatba

Kapcsolódó, ill. konkurens megoldások, dokumentumok